Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Backup as a Service

Yüksek altyapı maliyetleri, uzun geri dönüş süreleri ve güvenilmezlik gibi sorunları olan eski teknoloji sistemleri bir kenara bırakın.


GlassHouse Cloud Backup as a Service (BaaS) hizmeti, Türkiye'de kurduğumuz Tier 4 ready  GlassHouse Cloud ortamımızdan kuruluşların aylık olarak Terrabyte'la yedekleme hizmetleri tüketebilmelerine izin verir.  GlassHouse BaaS yedekleme kartuş veya  bant gibi şirket dışı yedekleme operasyonlarını yönetmekten çok daha pratik ve ucuzdur. İşletmelerin birçoğu, yedekleme ortamlarındaki doluluk ortamının artmasından sonra daha fazla veri yedekleme yatırımı yapmak yerine GlassHouse Cloude BaaS'e geçmiştir. Bazı kurumlar ise kesinti veya arıza durumunda verilerin erişilebilir olmasını veya uzak bir yerden kurtarılmasını sağlamak için ikincil bir yedekleme sitesini yönetmek istemeyip BaaS'ı tercih etmişlerdir.  

Türkiye'de kurulmuş, kanunlarımıza uygun bulut hizmeti.  

GlassHouse Cloud çözümlerinin tamamı Türkiye'deki Tier 4 ready veri merkezimizden Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uyularak sağlanır.

Türkiye'de 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") ile verilerin depolandıkları yerlere verilen önem giderek yükseldi. Kanun'a göre şirketler, "gerçek kişileri belirlemeye yarayan her türlü veriyi" elde ederken olduğu gibi bu verileri sunucularda depolarken de belirli yükümlülüklere uygun davranmak zorunda. Kanun'a göre verileri yurt dışı merkezli bir bulutta depolayabilmek için (i) verisi işlenen kişilerin açık rızası alınmalı ya da (ii) aktarım güvenli ülkede yer alan bir sunucuya yapılmalıdır. Bu şartların sağlanamadığı durumlarda ise şirketlerin Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na başvurarak her aktarım için izin almaları gerekmektedir. Kanun'un mevcut durumunda henüz hangi ülkelerin "güvenli ülke" olarak kabul edildiği belirlenmiş değil. Bu durumda ise, Türkiye dışında bir depolama alanı tercih edilmesi halinde şirketlerin ya operasyonel olarak zorluklar doğurabilecek şekilde veri sahiplerinin açık rızalarını almaları ya da Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na başvurarak her aktarım için izin almaları gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra, Bankaların İç Sistemleri ve İçsel Sermaye Yeterliliği Değerlendirme Süreci Hakkında Yönetmelik, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunu ve Sermaye Piyasası'nda Bilgi Sistemleri Yönetmeliği uyarınca faaliyet gösteren banka, firma, kurum, kuruluş ve ortaklıkların da birincil ve ikincil sistemlerini veya tüm sistemlerini Türkiye'de barındırma zorunluluğu mevcuttur.

Glasshouse Cloud hizmetini tercih eden şirketler hem güvenlik düzeyi yüksek ve lokasyonları tespit edilebilen bir sunucuda verilerini güvenli şekilde barındırabilmekte hem de yurt dışına veri aktarımı için yasal düzenlemelerin öngördüğü yasal prosedür yüklerinden kurtulabilmektedir.  

Veri yedekliliği ve iş sürekliliği GlassHouse'un DNA'sının bir parçasıdır.

GlassHouse 2004'de veri  yedekliliği ve iş sürekliliği odaklı bir firma olarak kuruldu. Geçen yıllar içerisinde Türkiye'nin  telekom şirketleri, bankaları, holdingleri, sanayi şirketleri ve devlet kurumlarının da arasında bulunduğu yüzlerce işletme ile veri yedekliliği ve iş sürekliliği projeleri yaptık. Bu tecrübelerimiz sayesinde BT'yi yoğun olarak kullanan işletmelere iş sürekliliği sağlamaya yönelik bir organizasyon ve kültürümüz var. 7/24 operasyonumuzu desteklemek için yaptığımız  teknoloji ve insan gücü yatırımından, siz de BT altyapılarınızı bize emanet ederek yararlanabilirsiniz.  

Yüksek kaliteli altyapı kullanımına fırsat verir. 

Dijital dönüşüm çağında, veri hacmi katlanarak artmaktadır. Araştırmalar, işletmelerin% 63'ünün gerektiğinde tüm verilerini kurtarabileceklerinden emin olmadıklarını gösteriyor. GlassHouse Backup as a Service ile yüksek altyapı maliyetleri, güvenilir olmayan yedeklemeler ve uzun geri dönme  sürelerine neden olan eski teknolojilerden kurtulabilirsiniz.

Resmi bir Dell Technologies Cloud Service Provider olarak, BaaS platformumuzu en yeni Dell Data Domain teknolojisi ile geliştirdik. GlassHouse'un BaaS müşterileri, kendi yedekleme yazılımlarını kullanmaya devam edebilecekleri gibi GlassHouse tarafından sağlanan yazılımı kullanmayı da tercih edebilirler. Her iki halde de bize emanet ettiğiniz iş yüklerini üreticilerin en iyi uygulamalarını kullanarak kurduğumuz bulutta işleterek, sizleri endişe etmeyeceğiniz bir BT altyapısına kavuşturuyoruz.  

Ana faaliyet alanınıza odaklanmanıza destek olur.

GlassHouse Cloud çözümleri BT takımının yoğunluğunu azaltarak BT organizasyonunun BT altyapısı yerine, şirketin ana faaliyet alanını desteklemeye odaklanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda GlassHouse Cloud servisleri CAPEX bütçenizi BT altyapısı satın almak yerine, ana faaliyet alanınıza yatırım yapmak için kullanmanızı sağlar.  

GlassHouse Cloud'la daha hızlı yenilik yapın.  

GlassHouse'un bulut platformuna geçtikten sonra fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için günlerce ve hatta haftalarca yeni donanım veya yazılım temini ve kurulumunu beklemenize gerek kalmaz. Sunucularımız her zaman sizin uygulamalarınıza ve kullanımınıza hazır.  

BT altyapınızın güvenlik, dayanıklılık ve desteklenebilirliğini arttırın.

GlassHouse BT altyapılarını yoğun olarak kullanan ‘enterprise' yapıları desteklemeye odaklanmış bir organizasyondur. İş yüklerinizi bizim platformumuza koyduktan sonra yazılım veya donanım güncellemeleri, bakımları ve tamiri ile uğraşmaktan kurtulacaksınız. GlassHouse'un tecrübeli ekibi BT altyapınıza işletmenize layık bir şekilde bakarken, siz ana faaliyet alanınıza odaklanabileceksiniz.


 

 

 

GlassHouse Cloud Hizmetleri


 

GlassHouse Backup as a Service hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz? Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

GlassHouse Cloud Veri Yedekleme hizmeti hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz?
Hemen Görüşelim
Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız | Çerez Politikamız