Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Container as a Service

Dijital dönüşüm süreçlerinizi esnek ve modern altyapılar ile hızlandırın!

Linux contarinerları ile uygulama transformasyonu yolculuğunuza başladınız. Ekibiniz uygulama taşınabilirliği, çeviklik ve ölçeklenebilirlik sağlayan geliştirme ve dağıtım çerçevesini (framework) seçti ve Docker'la çalışmaya karar verdi. Docker'ı kurmak, container yolculuğunuzun başlangıcıydı. Artık, container tabanlı uygulamanızı Kubernetes ile kullanıcılara sunmaya hazırsınız. Bu noktada, tümü kolayca, başarılı Kubernetes dağıtımları vaat eden yazılım satıcıları ve bulut sağlayıcılarını incelemeye başladınız. Servislerinizi  yüzlerce, binlerce, milyonlarca kullanıcıya açmak için bir sonraki adıma nasıl karar vereceksiniz?

Resmi bir Hosted Rancher Servis Sağlayıcısı olan GlassHouse,  CaaS (Container as a Service) hizmetiye bu karışıklıkta size yardımcı olabilir.

Tıpkı Docker'ın container tabanlı uygulamalar geliştirmenin en uygun çözümü olduğu gibi, Rancher ile oluşturulan GlassHouse Cloud da, Türkiye'de container barındırmak için en uygun adrestir.

Kubernetes ile başarıyı garantilemek için, GlassHouse'un CaaS (Container as a Service) platformu, zengin özellikler içerir.

Bu yerleşik özellikler (built in application catalog, integrated monitoring and logging, RBAC) çok sayıda açık kaynak projesini yapılandırmak, entegre etmek, sorun gidermek ve sürdürmek için gereken yüzlerce saati ortadan kaldırarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Bu yolculuktaki ortağınız olarak, GlassHouse Cloud CaaS servisini Rancher'la yaratarak container'ların açık kaynaklı köklerine sadık kalmaya özen gösterdi. Rancher'la size sunduğumuz Kubernetes otomasyonu makinelerinizde "hayalet" bırakmaz ve istediğinizde kalıntı bırakmadan silebilmenize olanak sağlar. Bu sayede vendor lock in yaratmayız ve istediğiniz zaman iş yüklerinizi GlassHouse Cloud'dan uygun bulduğunuz başka bir ortama çekebilirsiniz. Fikrinizi değiştirdiğinizde de aynı kolaylıkta GlassHouse Cloud'a geri dönebilirsiniz.
 

Neden GlassHouse Container as a Service?

Ana faaliyet alanınıza odaklanmanıza destek olur.

Siz ve ekibiniz ilk Docker container'ınızı çalıştırdıktan sonra, iş yüklerinizi birden fazla sunucuda çalıştırmanın Docker'ın güçlü yanı olmadığını fark edeceksiniz. Bunun yerine Kubernetes, container yönetimi için en iyi araçtır: doğru zamanda doğru containerları çalıştırır, bunları yüke göre yukarı ve aşağı ölçeklendirir, donanım veya container arızasıyla ilgilenir ve ağ ve depolamayı yönetir. Kısaca uygulamanızı ölçeklendirmek için Kubernetes'i seçmek doğru bir seçimdir, ancak en son isteyeceğiniz şey ekibinizin farklı Kubernetes barındırma seçeneklerinin karmaşıklıklarını inceleyerek zaman kaybetmesidir. GlassHouse Cloud'un CaaS (Container as a Service) platformu run time ve orkestrasyon katmanlarını endüstri standartlarında ve gerekli tüm araçlarla takımınızın kullanımına sunar.

Bu sayede  DevOps ve uygulama geliştirme ekipleriniz değer yaratan  sorulara ve görevlere odaklanır:  Örneğin, bu sprintte hangi özellikler olmalı? Değer katmak için yazılımı nasıl tasarlamalılar? Farklı uygulama bileşenleri için hangi veritabanı teknolojisini seçmeliler?

Google'dan Kelsey Hightower'ın ünlü makalesi "Kubernetes,  The Hard Way" deki adımlarını incelerseniz  yüzlerce, binlerce, milyonlarca kullanıcıya açılacak bir Kubernetes ortamını endüstri standartlarına uyarak kurmanın zorluklarını yakından takdir edebilirsiniz. Tabii ki Kops, kubo ve kubespray gibi script ve otomasyon araçları buluuyor ama bunların kullanımı ile farklı platformlarda destek bulmak zor  ve hiçbiri kurulum sonrası küme yönetimi sağlamıyor.

GlassHouse Cloud çözümleri BT takımının yoğunluğunu azaltarak BT organizasyonunun BT altyapısı yerine, şirketin ana faaliyet alanını desteklemeye odaklanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda GlassHouse Cloud servisleri CAPEX bütçenizi BT altyapısı satın almak yerine, ana faaliyet alanınıza yatırım yapmak için kullanmanızı sağlar.

Yüksek kaliteli altyapı kullanımına fırsat verir.

Resmi bir Dell Technologies Cloud Service Provider ve Hosted Rancher Service Provider'ı olarak, CaaS platformumuzu son nesil bilişim altyapıları teknolojileri ile tasarlayıp kurduk. Bize emanet ettiğiniz iş yüklerini üreticilerin en iyi uygulamalarını kullanarak kurduğumuz bulutta işleterek, sizleri endişe etmeyeceğiniz bir BT altyapısına kavuşturuyoruz.

Veri yedekliliği ve iş sürekliliği GlassHouse'un DNA'sının bir parçasıdır.

GlassHouse 2004'de veri  yedekliliği ve iş sürekliliği odaklı bir firma olarak kuruldu. Geçen yıllar içerisinde Türkiye'nin  telekom şirketleri, bankaları, holdingleri, sanayi şirketleri ve devlet kurumlarının da arasında bulunduğu yüzlerce işletme ile veri yedekliliği ve iş sürekliliği projeleri yaptık. Bu tecrübelerimiz sayesinde BT'yi yoğun olarak kullanan işletmelere iş sürekliliği sağlamaya yönelik bir organizasyon ve kültürümüz var. 7/24 operasyonumuzu desteklemek için yaptığımız  teknoloji ve insan gücü yatırımından, siz de BT altyapılarınızı bize emanet ederek yararlanabilirsiniz.

GlassHouse Cloud'la daha hızlı yenilik yapın.

GlassHouse'un bulut platformuna geçtikten sonra fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için günlerce ve hatta haftalarca yeni donanım temini ve kurulumunu beklemenize gerek kalmaz. Sunucularımız her zaman sizin uygulamalarınıza ve kullanımınıza hazır.

BT altyapınızın güvenlik, dayanıklılık ve desteklenebilirliğini arttırın.

GlassHouse BT altyapılarını yoğun olarak kullanan ‘enterprise' yapıları desteklemeye odaklanmış bir organizasyondur. İş yüklerinizi bizim platformumuza koyduktan sonra yazılım veya donanım güncellemeleri, bakımları ve tamiri ile uğraşmaktan kurtulacaksınız. GlassHouse'un tecrübeli ekibi BT altyapınıza işletmenize layık bir şekilde bakarken, siz ana faaliyet alanınıza odaklanabileceksiniz.

Türkiye'de kurulmuş, kanunlarımıza uygun bulut hizmeti.

GlassHouse Cloud çözümlerinin tamamı Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uyularak sağlanır.

Türkiye'de 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") ile verilerin depolandıkları yerlere verilen önem giderek yükseldi. Kanun'a göre şirketler, "gerçek kişileri belirlemeye yarayan her türlü veriyi" elde ederken olduğu gibi bu verileri sunucularda depolarken de belirli yükümlülüklere uygun davranmak zorunda. Kanun'a göre verileri yurt dışı merkezli bir bulutta depolayabilmek için (i) verisi işlenen kişilerin açık rızası alınmalı ya da (ii) aktarım güvenli ülkede yer alan bir sunucuya yapılmalıdır. Bu şartların sağlanamadığı durumlarda ise şirketlerin Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na başvurarak her aktarım için izin almaları gerekmektedir. Kanun'un mevcut durumunda henüz hangi ülkelerin "güvenli ülke" olarak kabul edildiği belirlenmiş değil. Bu durumda ise, Türkiye dışında bir depolama alanı tercih edilmesi halinde şirketlerin ya operasyonel olarak zorluklar doğurabilecek şekilde veri sahiplerinin açık rızalarını almaları ya da Kişisel Verileri Koruma Kurumu'na başvurarak her aktarım için izin almaları gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra, Bankaların İç Sistemleri ve İçsel Sermaye Yeterliliği Değerlendirme Süreci Hakkında Yönetmelik, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunu ve Sermaye Piyasası'nda Bilgi Sistemleri Yönetmeliği uyarınca faaliyet gösteren banka, firma, kurum, kuruluş ve ortaklıkların da birincil ve ikincil sistemlerini veya tüm sistemlerini Türkiye'de barındırma zorunluluğu mevcuttur.

Glasshouse Cloud hizmetini tercih eden şirketler hem güvenlik düzeyi yüksek ve lokasyonları tespit edilebilen bir sunucuda verilerini güvenli şekilde barındırabilmekte hem de yurt dışına veri aktarımı için yasal düzenlemelerin öngördüğü yasal prosedür yüklerinden kurtulabilmektedir.

 

GlassHouse Cloud Hizmetleri


 

GlassHouse Container as a Service hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz? Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

GlassHouse Cloud Container as a Service hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz?
Hemen Görüşelim
Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız | Çerez Politikamız