Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Database as a Service

GlassHouse Database as a Service (DBaaS)

Veriler ve bu verilerin işlendiği veri tabanları, işletmeniz için hayatidir. GlassHouse’un uzun yıllara dayanan tecrübesi ve geniş teknik kadrosu ile sunduğu Database as a Service hizmeti sayesinde bu hayati operasyonu işin uzmanına bırakabilirsiniz.
 

Neden GlassHouse Database as a Service (DBaaS)?

Veri boyutları ve veri tabanlarının çeşitliliği her geçen gün artıyor. Oluşan büyük ve karmaşık veri tabanları gittikçe karmaşık hale geliyor. Aynı zamanda sektörümüzde yetişmiş veri tabanı uzmanı istihdamı da her gün zorlaşıyor.

GlassHouse, yönetilen bulutunda Türkiye’nin en gelişmiş Microsoft SQL as a Service ve PostgreSQL as a Service servislerini tüketim modeliyle sunar. GlassHouse Database as a Service (DBaaS) servisi ile işletmenizin database operasyonunu GlassHouse uzmanlarına emanet edersiniz.
 
  • Ölçeklenebilir çözüm: Altyapımız istediğiniz zaman veri tabanlarınızı büyüterek, işinizi büyütmenizi destekler.
  • Veri yedekleme servisi: Verileriniz kritik. Servisimiz GlassHouse’un otomatik backup operasyonundan yararlanarak, gerekli olduğunda restore yapmanıza olanak tanır.
  • Güvenebileceğiniz performans: Veri tabanlarınız GlassHouse Cloud’un yıldırım hızında performans sağlayan altyapısında çalışır.
  • Uçtan uca güvenlik: GlassHouse Cloud’a emanet ettiğiniz veri tabanlarınız, size özel izole ağlarda çalışır. Genel internet üzerinden yapılan istekler ancak sizin belirlediğiniz beyaz listelere uygun olarak veri tabanınıza ulaşabilir. İsteğiniz üzerine verileriniz aktarım sırasında ve beklemedeyken şifrelenir.
  • Uzman ekip: GlassHouse Database as a Service GlassHouse’un yetkin veri tabanı danışmanları tarafında 7/24 izlenilip, yönetilir.
 

GlassHouse PosgtreSQL ve MS SQL as a Service hizmeti nasıl çalışır?

GlassHouse’un uzman kadrosu sizin MS SQL ve Postgre SQL uzmanlarınızla beraber çalışarak, işletmenize uygun veri tabanı yapısını kurar. Migrasyon ve devralma işlemleri bittikten sonra, uzmanlarımız veri tabanı ortamının sağlıklı çalıştığından emin olmak için periyodik (health-check) kontrolleri yapar.

Yapılan detaylı health-check sonuçlarına göre veri tabanı ortamınızda optimize edilmesi gereken parametreler keşfedilirse, GlassHouse uzmanları gereken değişiklikleri uygular. Aynı zamanda veri tabanı performansını iyileştirici çalışmaların yapılması için SQL performans analizi, aktif session analizi, veri tabanı büyüme analizi, veri tabanı yanıt süresi analizi vb. standart servisler de sağlanır.

Veri tabanı operasyonunun düzgün çalışması için ortamın yapısı göz önüne alınarak hata kaynakları takip edilir ve belirlenen uyarı mekanizmaları çerçevesinde sistem izlenir. Her ay DB Information, Top 10 Tables, Total Segments, Top Segments Growth gibi önemli başlılar raporlanır.

GlassHouse Database as a Service hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz? Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız | Çerez Politikamız