Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Allianz Sigorta Başarı Hikayesi

Allianz Sigorta Başarı Hikayesi

 
images
 

Şirket Adı:
ALLIANZ SİGORTA A.Ş.
ALLIANZ HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş.

 

Sektör:
Sigortacılık

 

Çözüm Adı
DELL TECHNOLOGIES Avamar

 

Çözüm Özellikleri

 • İşlemci merkezli, hızlı ve işlem sırasında tekilleştirme
 • Kolay entegrasyon
 • Çok lokasyonlu felaketten dönüş
 • Geri dönüş için üstün güvenli veri depolama
 • Operasyonel basitlik
 • Lokasyonlar arasında %95’a varan bant genişliği azaltımı

 

Avantajlar

 • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
 • Maksimum verimlilik ve güvenlik
 • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
 • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
 • Maliyetlerde düşüş

 

ALLIANZ SİGORTA, GLASSHOUSE TÜRKİYE İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROJEYLE; YEDEKLEME ORTAMLARINI TEKİLLEŞTİRME TEKNOLOJİSİNE TAŞIDI

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 70’in üzerinde ülkede 150 bini aşkın çalışanıyla, 75 milyon müşterisine bankacılık, sigortacılık ve varlık yönetimi hizmetleri veren dünyanın en büyük 20. şirketi Allianz, yedekleme sürelerini kısaltmak ve yedekleme altyapısını tekilleştirmeye geçirmek amaçlı projesini  GlassHouse Türkiye danışmanlığında gerçekleştirdi.

Neden GlassHouse Türkiye ?

“GlassHouse Türkiye danışmanlığında hayata geçirilen bu projeyle  yedekleme ortamı bu alanda en yeni teknoloji olan Tekilleştirme teknolojisine taşındı.

Tekilleştirme teknolojisi ile yedekleme operasyonunu basitleştirildi.  Ciddi bir maliyet avantajı ve verimlilikte önemli bir artış sağlandı.  GlassHouse Türkiye’nin ihtiyaçlara göre yaptığı yönlendirmeyle DELL TECHNOLOGIES Avamar Tekilleştirmeli Yedekleme teknolojisine yapılan bu geçişle artık çok daha yüksek miktarda veriyi çok daha hızlı ve güvenilir bir ortamda saklanabililyor.”

 

Varolan Durum

Allianz BT ekibinin yedekleme sürecinde yaşadığı en önemli sıkıntı yedekleme sürelerinin çok uzun sürmesiydi.  Buna ek olarak, alınan yedekler merkezden başka bir yerde saklanmak üzere kartuşlarla dışarıya çıkarılıyordu.  Ciddi bir iş yükü ve risk yaratan bu durum için Allianz yedeklemeleri kısaltacak ve kartuş kullanımını minimuma indirecek bir çözüme ve teknolojiye ihtiyaç duyuyordu.

Sağlanan Avantajlar

Allianz, GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES çözümleriyle hayata geçirdiği proje sonucunda önemli avantajlara sahip oldu.

 • Kartuş operasyonu Allianz veri merkezinde tamamen ortadan kalktı.
 • Manuel işlemler büyük oranda azaldı, yedekleme işlemleri otomatikleştirildi.
 • Yedeklemeler hızlandı, geri dönüş süreleri kısaldı.
 • Disklerde saklanan datalar ile veri güvenliği garanti altına alındı.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

GlassHouse 2004 senesinden beri Türkiye’nin en önemli kuruluşlarına servis vermektedir. GlassHouse, kurumsal yapısı, geniş kadrosu ve güçlü mali yapısı ile müşterilerinin dijitalleşme yolculuğuna destek olmaktadır.

Dell Technologies’in en yüksek seviye (Titanium) iş ortağı olarak Dell Technologies adına veri depolama ve sunucu ürünlerine üretici garantisi verebilen GlassHouse, VMware iş ortağı olarak müşteri ortamı sanallaştırma ve SAP ortağı olarak da sanal ortamlarda SAP alt yapısı hazırlar.

GlassHouse’un, Dell Technologies Cloud Service Provider olarak müşterilerine Backup-aaS, Disaster Recovery-aaS, SAP ve SAP Hana-aaS çözümlerini sunduğu GlassHouse Cloud, hem Türkiye’de kurduğu Tier 4-ready bulut ortamını hem de Microsoft Azure gibi ortakları tarafından sağlanan ortamları kapsar.

GlassHouse’un  iş modelinde, bulut bir yer değil, bir operasyon modeli ve iş yapış şeklidir. Bu operasyon modelini desteklemek için gerektiğinde  GlassHouse, müşterilerine yerinde hizmet verecek insan kaynağı tedarik eder ve yönetilen hizmetleriyle istenen görevleri müşteri adına yerine getirir.

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız