Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Bilyoner.com Başarı Hikayesi

Bilyoner.com Başarı Hikayesi

 
bilyoner-logo-2-300x300
 

Şirket Adı: Bilyoner İnteraktif Hizmetler A.Ş

 

Sektör: Şans Oyunları

 

Çözüm Adı
DELL TECHNOLOGIES DataDomain
DELL TECHNOLOGIES Networker

 

Avantajlar

 • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
 • Maksimum verimlilik ve güvenlik
 • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
 • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
 • Maliyetlerde düşüş

 

BİLYONER.COM YEDEKLEME ORTAMINI GLASSHOUSE DANIŞMANLIĞINDA GÜVENCE ALTINA ALIRKEN; SİSTEMİNİ TEKİLLEŞTİRME TEKNOLOJİSİNE DE TAŞIDI...

Çukurova Holding iştiraklerinden olan Bilyoner.com, Türkiye’nin ilk elektronik şans oyunları platformu olarak 2004 senesinde kuruldu. Kuruluşundan itibaren hızlı bir büyüme yaşayan ve bugün alanında Türkiye’nin en büyüğü konumunda olan Bilyoner.com; GlassHouse Türkiye’nin önerdiği DELL TECHNOLOGIES Networker ve DataDomain çözümleriyle, yedekleme operasyonlarını güvence altına alırken; sistemini tekilleştirme teknolojisine de taşıdı.

 

Neden GlassHouse Türkiye?

"Daha önce kullandığımız yedekleme yazılımı hem performans hem de destek anlamında bizi tatmin etmiyordu. GlassHouse Türkiye’nin yedekleme ve tekilleştirme alanında deneyimli ekibi, bizlere önermiş olduğu DELL TECHNOLOGIES Networker yedekleme yazılımının yetenekleri ve yaygınlığı tercihimizi bu yönde kullanmamızı sağladı. İstanbul’da 3 farklı lokasyonun yedeklenmesinde ve ortamların yönetiminde GlassHouse’un destek kalitesi ve DELL TECHNOLOGIES çözümlerine güveniyoruz."

Varolan Durum

 • Bilyoner.com BT ekibi, sistem ve verilerinde yaşanan hızlı büyümeyle birlikte; kullanılmakta olan yedekleme yazılımının hem yedekleme performansı hem de ortamın yönetilmesi açısından yeterli gelmemeye başladığını fark etti.
 • Yedekleme konusunda oldukça hassas bir yaklaşıma sahip olan Bilyoner.com; yedeklemedeki yeniden yapılandırma çalışmalarını GlassHouse Türkiye ekibi danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES Networker çözümüyle farklı bir boyuta taşıdı.

Sağlanan Avantajlar

 • DELL TECHNOLOGIES Networker ile yedekleme ortamını güvence altına alan Bilyoner.com; DELL TECHNOLOGIES Data Domain çözümünü de projeye dahil ederek sistemlerini en yeni teknoloji olan tekilleştirmeye taşıdı. Bilyoner.com, hayata geçirdiği ‘Yedekleme ve Tekilleştirme Projesi’yle şu önemli avantajlara sahip oldu:
  • Yedekleme ve geri dönüş süreleri kısalırken; yedekleme hızı arttı.
  • Veri kaybetme ve yedekten geri dönememe riski azaldı.
  • Farklı lokasyonların ve yedekleme ortamlarının yönetimi kolaylaştı.
  • Nadiren yaşanan problemler GlassHouse uzman ekipleriyle hızlıca giderildi.

GLASSHOUSE  Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız