Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başarı Hikayesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başarı Hikayesi

 
Screen-Shot-2019-11-18-at-15

“Kurum olarak birçok hizmetimizi web üzerinden veriyoruz. Bilgi işlem merkezimizde yer alan sunucu ve verilerimizin günlük yedeklenmesi ve problem anında hızlıca geri dönülebilmesi bizim için çok çok önemli. Daha güvenilir bir veri yedekleme ortamı kurma amacıyla yola çıkılan bu çalışmada, amacımıza ulaştığımızı görüyorum. Tüm ekibe ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

 

Şirket Adı:BANKALARARASI KART MERKEZİ

 

Sektör:Bankacılık

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES DataDomain
DELL TECHNOLOGIES SourceOne

 

Sağlanan Avantajlar

  • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
  • Maksimum verimlilik ve güvenlik
  • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
  • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
  • Maliyetlerde düşüş

 

Ülke ekonomisine yaptığı önemli katkıyla Marmara Bölgesi’nin en önemli illerinden olan Bursa’nın yerel yönetimini yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi; birçok hizmetini web üzerinden sunarak, Bursalıların günlük hayatlarını kolaylaştırıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi; hizmetlerinde en yüksek ‘kesintisiz çalışma oranı’na sahip olabilmek ve yedekleme işlemlerini en kısa zamanda yapmak üzere GlassHouse Türkiye danışmanlığında hayata geçirdiği projeyle, yedekleme sürelerini 2 saate kadar indirdi…

Proje Özeti

Planlı, sağlıklı, tarihi ve kültürel değerleriyle birlikte Bursa’yı daha yaşanabilir ve çağdaş bir turizm kenti yapmak için aralıksız olarak çalışmalar yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi; Bursalılara hizmet sunarken BT’den sıkça yararlanıyor.

Bu kapsamda yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi BT ekibi; hizmet sürekliliğini sağlamada önemli bir yeri olan yedekleme süreçlerinin iyileştirilmesi için GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme altyapısını yeniden yapılandırdı.

Neden bu proje ve GlassHouse?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Kemal Alioğlu, kesintisiz ve başarılı bir hizmet sunma konusunda BT departmanı olarak kendilerine büyük iş düştüğünü; bunun bilinciyle de altyapılarının en kritik parçası olan yedekleme sistemini yeniden yapılandırmaya karar verdiklerini ifade etti.

“BT ekibi olarak yaptığımız çalışmalar aslında kurumumuzun sunduğu hizmetlerin de kilit noktasını oluşturuyor. Bu nedenle altyapımızı en iyi konuma getirmek konusunda çok hassasız. Açıkcası daha önce kullandığımız yedekleme yazılımı ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale gelmişti ve yedekleme süreleri de istediğimiz değerlerin altındaydı; yedekleme işlemimiz 24 saate ulaşıyordu. Teyp kullanımı nedeniyle de manuel operasyon çoktu ve verileri  kaybetme riski de çok fazlaydı.

Yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Bilgi İşlem Şube Müdürlüğünün ilgili personelinin titiz çalışmaları, GlassHouse Türkiye’nin deneyimli ekibinin danışmanlığında ve bu alanının lideri DELL TECHNOLOGIES’nin çözümleriyle projemizi tamamladık. Bu projeyle güvenilir, sorunsuz olarak çalışan bir yedekleme sistemine kavuştuk. Yedeklerimizi 2 saat gibi çok kısa bir sürede alırken; verilerimizi çok güvenli bir teknoloji olan disklerde saklıyoruz. GlassHouse Türkiye ile varolan destek anlaşmamız kapsamındaysa, sorunlar çok hızlı bir şekilde GlassHouse uzmanları tarafından çözümleniyor. Böylece bizler de kendi işlerimize daha fazla odaklanarak ekip verimliliğimizi artırabiliyoruz.

Proje ile sağlanan avantajlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin projeyle sağladığı avantajlar ise şu şekilde  sıralanıyor:

  • Yedekleme ve geri yükleme hızları arttı.
  • Oluşturulan yeni sistemle manuel operasyonlar azaldı; iş yükü hafifledi.
  • Yedekleme süreleri 24 saaten 2 saate kadar düştü.
  • Disk temelli bir yapıyla yedekleme ortamının uzaktan yönetimi mümkün kılındı.

 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları