Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Çetinkaya Başarı Hikayesi

Çetinkaya Başarı Hikayesi

 
cetinkaya

“Yedekleme çözümü arayışında önemli kriterlerimizden biri; kolay ulaşılabilir, profesyonel yetkinliğe sahip, pazarda kendini kanıtlamış bir şirket ile çalışmaktı. GlassHouse, hem sunduğu çözümün doğruluğu, hem de üst düzey teknik birikimini yansıttığı desteğiyle bizim için tam da bu tanımın karşılığı oldu.”

Celalettin ALVAN
Çetinkaya Bilgi Sistemleri Yöneticisi

 

Şirket Adı:ÇETİNKAYA

 

Sektör:PERAKENDE MAĞZACILIK

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES Avamar

 

Sağlanan Avantajlar

  • Yedekleme sürelerinde ciddi kısalma
  • Operasyonel verimlilik ve kontrol
  • Merkezi ve güvenilir bir yedekleme yapısı

 

Perakende mağazacılık hizmetleri sektörünün ‘Aile Markası’ ÇETİNKAYA, GlassHouse Türkiye ekibiyle gerçekleştirdiği BT projesiyle, uygun maliyetli ve tamamen güvenli bir yedekleme ortamına geçiş yaptı. Çetinkaya artık müşterilerine kesintisiz ve sorunsuz hizmet verebilmenin rahatlığını yaşıyor.

Proje Özeti

Türkiye’nin dört bir tarafına yayılmış perakende mağazalarıyla aileler için rahat alışveriş ortamları ve yaşam merkezleri sunan  Çetinkaya, yedekleme ortamını, veri kaybı riskini ortadan kaldıracak istikrarlı ve kolay yönetilebilir bir sisteme kavuşturmayı hedefliyordu. Bu hedef doğrultusunda Çetinkaya, GlassHouse Türkiye’nin önerdiği DELL TECHNOLOGIES BRS sistemlerini tercih etti.

Neden bu proje ve GlassHouse?

Çetinkaya’nın BT ortamında veriler, yeni açılan mağazalar ve alışveriş merkezlerine paralel olarak yüksek ivmeli bir artış gösteriyordu. Çetinkaya

BT ekibi; verilerin bu hızla büyüdüğü bir ortamda, mevcut yedekleme çözümünün bir süre sonra tamamen yetersiz kalacağını tespit etti ve yeni nesil bir yedekleme sistemi oluşturmak üzere harekete geçti.

Çetinkaya Bilgi Sistemleri Yönetcisi Celalettin Alvan, bu kapsamda  yürütülen çalışmalar ve süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Kullanılan teyp sistemlerinde doğası gereği yaşanılan performans sorunu ve güvenlik riskleri göz önünde bulundurularak, ekibimiz ihtiyaçları belirledi. Sonrasında teknik yetkinliği ve referanslarıyla kendini bu alanda kanıtlamış GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme projesini hayata geçirdi. DELL TECHNOLOGIES Avamar çözümü ile gerçekleştirilen projemizle artık tamamen güvenli ve kesintisiz iş sürekliliği sağlayan bir yedekleme ortamına kavuştuk.”

Sağlanan Avantajlar

Çetinkaya yedekleme sistemini; GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES Avamar ile yeniden yapılandırırken, en iyi teknolojiye de geçirerek, iş sürekliliğini en üst seviyelere taşıdı.

Projeyle birlikte Çetinkaya ekibinin sağladığı avantajlar şu şekildedir:

  • Teybin mekaniksel doğasından gelen sınırlamalar ortadan kalktı veverilerin daha güvenilir bir şekilde saklanması sağlandı.
  • Yedekleme ve geri dönüş süreleri önemli oranda kısaldı.
  • Özellikle teyp kütüphanesi ve kartuşların yönetim ihtiyacı ortadan kalktığı için ciddi oranda operasyonel verimlilik de  sağlandı.
  • Mevcut yedekleme altyapısının karmaşıklığı azaldı. Prosedür ve politikaların basitleşmesi, kriz anında ortaya çıkabilecek veri geri dönüş ihtiyaçlarındaki riskin azalması ve maliyetlerin düşmesi de sağlandı.
  • Maliyetlerdeki düşüş, BT verimliliğinin artmasındaki en temel katalizörlerden biri oldu.

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız