Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Coşkunöz Holding Başarı Hikayesi

Coşkunöz Holding Başarı Hikayesi

 
Vedat Davarcıoğlu

VEDAT DAVARCIOĞLU
BT Sistem ve Servis Kısım Müdürü

 

Şirket Adı:Coşkunöz Holding

 

Sektör:Otomotiv

 

Çözüm Adı
DELL TECHNOLOGIES DataDomain & Networker

 

Çözüm Özellikleri
Tekilleştirmede lider teknoloji
Networker ve DataDomain arasında özel entegrasyon
Profesyonel destek

Sağlanan Avantajlar

  • Güvenli saklama
  • Ekonomik saklama
  • Hızlı Yedekleme
  • Hızlı Geri Dönüş

 

COŞKUNÖZ HOLDİNG, KRİTİK SAP YEDEKLERİNİ DELL TECHNOLOGIES DATA DOMAIN SİSTEMLERİNDE SAKLIYOR, GLASSHOUSE UZMANLIĞINA GÜVENİYOR…

Proje Özeti

Otomotiv sanayisinin önde gelen gruplarından Coşkunöz Holding, yeniliklerle ve başarılarla dolu 60 yılı aşkın kurum geçmişini daha sağlıklı bir geleceğe taşımak amacıyla, kritik SAP verilerinin yedeklenmesi projesi kapsamında, yeni nesil veri yedekleme ve kurtarma çözümlerinin dünya lideri DELL TECHNOLOGIES ile çalışmaya karar verdi. Bu hedef doğrultusunda GlassHouse Türkiye ile proje geliştiren Coşkunöz, DELL TECHNOLOGIES Networker ve Data Domain çözümünü tercih etti.

Neden bu proje ve GlassHouse?

“Coşkunöz Holding olarak Türkiye’de SAP ortamına ilk geçen yerli sermayeli sanayi kuruluşlarından birisiyiz. Bu kapsamda grup olarak güncel teknolojileri çok yakından takip ediyor ve uyguluyoruz. Kullanmakta olduğumuz DELL TECHNOLOGIES depolama ünitelerini yenilerken, bunu tekilleştirme teknolojilerine ve disk temelli yedeklemeye geçmek için bir fırsat olarak kullandık. Böylece artık kritik SAP verilerimizin yedeklerini, geri dönebilme ihtimali riskli kartuşlarda değil, güvenilir DELL TECHNOLOGIES DataDomain disk sistemlerinde saklıyoruz.

Bursa merkezli bir şirket olarak İstanbul merkezli GlassHouse Türkiye’den destek alma fikrine en başta tereddütle yaklaşmış olsak da; sunduğu kusursuz destek hizmeti kalitesiyle GlassHouse Türkiye, seçimimizde bizi haklı çıkardı.”

Vedat Davarcıoğlu Coşkunöz Holding BT Sistem ve Servis Kısım Müdürü

Varolan Durum

Coşkunöz Holding’in mevcut BT ortamındaki sunucuların verileri teyp sistemlerine yedeklenmekte ve veriler kartuşlarda saklanmaktaydı. Özellikle SAP sistemlerindeki oldukça kritik verinin, başarısız yedekleme ve geri dönememe riskinin ortadan kaldırılması gerekliydi.

Bu kapsamda, teyp sistemine bir alternatif bulunması gerekiyordu.

Sağlanan Avantajlar

Coşkunöz Holding, GlassHouse ekibini ve DELL TECHNOLOGIES DataDomain & Networker çözümlerini tercih etti.

Bu değişimle birlikte BT altyapısında önemli avantajlar sağlandı:

  • Bozulma riski yüksek olan kartuşlar yerine, SAP verileri, Data Domain disk sistemleri üzerinde saklanmaya başlandı.
  • Networker & DataDomain özel entegrasyonu sayesinde yedekleme ve geri dönüş süreleri kısaldı.
  • DELL TECHNOLOGIES tekilleştirme teknolojileri sayesinde veri yönetme ve saklama maliyetleri ciddi miktarda azaldı.
  • GlassHouse’un engin veri koruma tecrübesi sayesinde kesintisiz destek hizmeti verebilen, uzman bir iş ortağı kazanıldı.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız