Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

EnerjiSA Başarı Hikayesi

EnerjiSA Başarı Başarı Hikayesi

 
Gökalp Öğer

“GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’nin DataDomain çözümünü kullanarak yeniden yapılandırdığımız yedekleme altyapımızla yedeklerimizi hem uygun maliyetli hem de güvenli bir ortamda saklıyor olmanın rahatlığıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca proje sonrasında da konusunda uzman bir ekipten hızlı ve etkili bir şekilde destek almak bizi fazlasıyla memnun ediyor.”

GÖKALP ÖĞER
EnerjiSA Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü

 

Şirket Adı:EnerjiSA

 

Sektör:Enerji

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES DataDomain

 

Sağlanan Avantajlar

  • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
  • Maksimum verimlilik
  • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
  • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
  • Maliyetlerde düşüş

 

EnerjiSA, GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme altyapısını yeniledi. EnerjiSA ekibi uygun maliyetli, kullanımı kolay, hızlı ve güvenilir yeni yedekleme altyapısıyla çalışmalarını sorunsuz olarak sürdürüyor.

Proje Özeti

Elektrik enerjisi sektörünün önde gelen şirketlerinden EnerjiSA, Sabancı şirketler grubunun elekrik enerjisi  ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1996 yılında  otoprodüktör olarak kuruldu. Uyguladığı doğru ve etkin stratejilerle sektörün pazar lideri olmayı hedefleyen EnerjiSA  2020 yılına kadar 7.500 MW kurulu güce ulaşmayı ve elektrik dağıtımında 9 milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermeyi planlıyor. EnerjiSA, GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’nin tekilleştirme teknolojisi çözümleriyle yeniden oluşturduğu yedekleme altyapısı ile  bu hedefine daha emin adımlarla ilerliyor.

Neden bu proje ve GlassHouse?

EnerjiSA BT ekibi, veri miktarının hızla artması nedeniyle mevcut  yedekleme araçlarının yetersiz kaldığını tespit etti. Operasyonlarının çok uzun sürmesi zaman kaybına yol açıyor ve teyp ortamının güven vermeyen yapısı tedirginlik yaratıyordu. Sorunlarına çözüm bulmak için yedekleme altyapısını güncellemeye karar veren EnerjiSA BT Ekibi, GlassHouse Türkiye’nin projelendirdiği  DELL TECHNOLOGIES DataDomain  çözümünü tercih ederek yeni nesil veri koruma dünyasına adımını attı.

Sektörlerindeki rekabet ortamının hareketlenmesiyle birlikte işlerinin daha fazla dikkat ve titizlikle takibinin gerektiğini belirten EnerjiSA Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Gökalp Öğer, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Hızlı yedek alabilecek, verileri güvenli bir ortamda saklayabilecek ve DR’a otomatik replike edecek daha basit bir çözüm arayışı içerisindeydik. Tercih edeceğimiz çözümün güvenilirliği, maliyetinin uygunluğu ve alanının en iyisi olması bizim için önemliydi. Yakın çevremizden aldığımız tavsiyeler doğrultusunda yedekleme altyapımızı bu işin en iyisi olarak bilinen GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilemeye karar verdik.  Şimdi sahip olduğumuz avantajlarla görüyoruz ki, en doğru kararı vermişiz.”

Sağlanan Avantajlar

  • Yedekleme süreleri çok kısaldı,
  • Kolay erişilebilir, güvenli bir yedekleme ortamı oluştu,
  • Disk teknolojisine geçişle maliyetler azaldı,
  • Felaket Kurtarma Merkezi aktif hale dönüştürüldü,
  • Yedeklemede sorunsuz bir ortam ve kesintisiz iş sürekliliği sağlandı.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız