Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Gürallar Artcraft Başarı Hikayesi

Gürallar Artcraft Başarı Hikayesi

 
Gürallar

Yaşar ÖZKUL
Gürallar Artcraft Sistem Mühendisi

 

Şirket Adı:GÜRALLAR ARTCRAFT

 

Sektör:CAM-PORSELEN SANAYİ VE ÜRETİM

 

Çözüm Adı
DELL TECHNOLOGIES Networker

 

Çözüm Özellikleri

  • SAN, NAS ve DAS ortamlarında heterojen (WIN,UNIX,LINUX,MAC,NETWARE,OPENVMS) desteği
  • Gelişmiş yedekleme ve tekrarlama teknolojilerini destekleme (Deduplication-DCP- array tabanlı snapshot vb… )
  • Sanal ortamların korunmasında lider yetenekler (VMware, Hyper-V)

 

 

Sağlanan Avantajlar

  • Popüler e-posta, veri tabanı, içerik yönetimi ve ERP uygulamalarında bütünleşik çevrimiçi koruma
  • Merkezi yedekleme ve kurtarma operasyonlarında performans ve sürelerde artış
  • Yatırımların azaltılmasını sağlayarak maliyetlerin düşürülmesi

 

YEDEKLEME SİSTEMİNİ GLASSHOUSE TÜRKİYE İLE YENİDEN OLUŞTURAN GÜRALLAR ARTCRAFT, YEDEKLEMEDEKİ BAŞARI ORANINI %99.9’LARA TAŞIDI….

Proje Özeti

Gürallar Şirketler Grubu altında temelleri 1994 yılında atılan Gürallar ArtCraft ‘sofra camında isteklere uygun, pazar beklentilerini aşan mükemmellikte ürün ve hizmet sunma’ ilkesiyle tüketici güven ve bağlılığını kazanmayı başararak Türkiye’nin vazgeçilmez cam üreticilerinden biri olmuştur. Yurtiçi kadar yurtdışında da pazar payını her geçen gün artıran Gürallar ArtCraft,  başta Avrupa olmak üzere dünyada toplam 76 ülkeye ihracat yapıyor.

Üretim ve satış süreçlerinde son teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan Gürallar Artcraft; yedekleme sistemini GlassHouse Türkiye ekibinin danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES Networker çözümüyle oluşturdu.

Neden bu proje ve GlassHouse?

Hızlı veri artışı ve bu artış karşısında kendini ölçekleyemeyen bir uygulamaya sahiptik. Aynı zamanda mevcut teknolojilerin adaptasyonu ve destekle ilgili de problemlerimiz bulunuyordu. GlassHouse Türkiye danışanlığında DELL TECHNOLOGIES Networker çözümüyle oluşturduğumuz yedekleme altyapımızla, yedeklemedeki başarı oranımız %99.9 seviyesine ulaştı. Buna ek olarak  geri dönüş süreleri inanılmaz seviyede kısalırken; güncel teknoloji adaptasyon süreleri de yine aynı şekilde hızlandı.

Yaşar ÖZKULGürallar Artcraft Sistem Mühendisi

Varolan Durum

Gürallar Artcraft BT ekibi kullandıkları sistemde düzenli, güvenilir ve merkezi yedek alma konusunda problemler yaşamaktaydı. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya karar veren ekip, GlassHouse Türkiye uzmanlığında DELL TECHNOLOGIES Networker ile sistemlerini oluşturmaya karar verdi. Gürallar Artcraft Sistem Mühendisi Yaşar Özkul  projenin süreçleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Yedeklemede güvenli ve risklerden arındırılmış bir altyapı oluşturmak üzere harekete geçtik. GlassHouse’un DELL TECHNOLOGIES Legato ile olan birikimi deneyim ve referansları bizim için çok önemliydi. DELL TECHNOLOGIES Networker çözümünün ihtiyaçlarımızı tamamen karşılaması, kullanıcı, sunucu ile uygulama bazındaki desteği ve GlassHouse ekibinin yedekleme alanındaki deneyimi bu projede kendileriyle çalışmamızı sağlayan kriterler oldu.”

Sağlanan Avantajlar

Gürallar Artcraft; GlassHouse Türkiye danışmanlığında en yüksek performansla çalışan bir yedekleme sistemi oluşturdu. Projenin tamamlanmasıyla Gürallar Artcraft’ın sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Merkezi olarak düzenli yedek almada yaşanan tüm problemler ortadan kalktı
  • Daha önceki uygulamada yaşanan birçok zafiyet nedeniyle %80’lerin altında olan yedeklemede başarı oranı %99.9’a çıktı
  • Geri dönüş süreleri kısadı; güncel teknoloji adaptasyonu hızlandı.
  • GlassHouse ekibinin sağladığı teknik destek ve bakım hizmetiyle BT ekibinin verimliliğinin artması sağlandı.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız