Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Koç Üniversitesi Başarı Hikayesi

Koç Üniversitesi Başarı Hikayesi

 
Koc-University
 

Şirket Adı: KOÇ ÜNİVERSİTESİ

 

Sektör: YÜKSEK ÖĞRETİM

 

Çözüm Adı
DELL TECHNOLOGIES Networker

 

Çözüm Özellikleri

 • SAN, NAS ve DAS ortamlarında heterojen (WIN,UNIX,LINUX,MAC,NETWARE,OPENVMS) desteği
 • Gelişmiş yedekleme ve tekrarlama teknolojilerini destekleme (Deduplication-DCP- array tabanlı snapshot vb… )
 • Sanal ortamların korunmasında lider yetenekler (VMware, Hyper-V)

 

 

Sağlanan Avantajlar

 • DELL TECHNOLOGIES tekilleştirme teknolojisi kullanımı ile daha güvenli data saklama
 • Profesyonel destek
 • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
 • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde kısalma
 • Maliyetlerde düşüş

 

Koç üniversitesi, GlassHouse türkiye ile gerçekleştirdiği projeyle, yedeklemede tüm riskleri ortadan kaldırarak sistemi güvence altına aldı…

Proje Özeti

4.400 öğrenciye, öğrenci odaklı öğretim anlayışıyla eğitim veren Koç Üniversitesi, 22 lisans, 24 lisansüstü ve 13 doktora programıyla; Türkiye’de ve dünyada bilimin gelişmesine katkıda bulunan önemli üniversitelerden biri. Eğitimin her aşamasında teknolojiden sürekli yararlanan bir kurum olarak, yedekleme sistemlerini yeniden yapılandırmaya karar veren Koç Üniversitesi,  bu projede DELL TECHNOLOGIES Networker çözümününü tercih etti.

Neden bu proje ve GlassHouse?

“Hayata geçirmek istediğimiz yedekleme projesinde Koç Üniversitesi’nin kurumsallaşan kimliğine ve altyapı ihtiyaçlarına uygun bir yedekleme yazılımı kullanmak istedik. GlassHouse’un DELL TECHNOLOGIES Networker konusundaki uzmanlığı ve Koç Grubu içerisindeki başarılı referansları bizi kendileriyle çalışmaya sevk etmiştir. GlassHouse ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde yedekleme sistemimizdeki riskleri ortadan kaldırmak suretiyle güvence altına almış olduk.“

 

Varolan Durum

Koç Üniversitesi BT ekibi, üniversite ve öğrencilerle ilgili tüm bilgi ve verileri güvence altına almak konusunda ayrı bir hassasiyet yaşamaktaydı. Yedekleme için kullanılan yazılımla ilgili ciddi sıkıntılar yaşayan Koç Üniversitesi, bunları tamamen ortadan kaldırmak üzere yedekleme sistemlerinde yeniden yapılanma projesi gerçekleştirmeye karar  verdi. Proje öncesinde yaşanan problem ve sıkıntılar kısaca şu şekildeydi:

 • Mevcut yedekleme yazılımından beklenen performans alınamıyordu.
 • Yazılımı sağlayan şirketten gerekli teknik destek ve hizmet zamanında alınamıyor; buna bağlı olarak sorunlar hızlıca giderilemiyordu.
 • Süreçler uzuyor, operasyonel olarak daha fazla zaman ayrılması gerekiyordu
 • Uzayan süreçler beraberinde iş ve zaman kaybı ile birlikte artan risk faktörü getiriyordu.

Sağlanan Avantajlar

Koç Üniversitesi; GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES Networker çözümünü kullanarak gerçekleştirdiği projeyle şu avantajları sağladı:

 • Yedekleme ve kurtarma operasyonları güvence altına alındı
 • Tüm problemlere karşı profesyonel bir çözüm kullanıldı
 • Yedekleme sistemine güven arttı
 • Profesyonel ve çok deneyimli uzmanlardan oluşan GlassHouse Türkiye ekibinin sağladığı destek ile tüm olaylara anında müdahale edilerek; problemlerin hemen çözülmesi sağlandı.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları