Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Migros Başarı Hikayesi

Migros Başarı Hikayesi

 
Migros
 

Şirket Adı:MİGROS

 

Sektör:PERAKENDE VE MAĞAZACILIK

 

Çözüm Adı
DELL TECHNOLOGIES Avamar

 

Çözüm Özellikleri

 • İşlemci merkezli, hızlı ve işlem sırasında tekilleştirme
 • Kolay entegrasyon
 • Çok lokasyonlu felaketten dönüş
 • Geri dönüş için üstün güvenli veri depolama
 • Operasyonel basitlik
 • Lokasyonlar arasında %95’a varan bant genişliği azaltımı

 

 

Sağlanan Avantajlar

 • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
 • Maksimum verimlilik ve güvenlik
 • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
 • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
 • Maliyetlerde düşüş

 

GlassHouse Türkiye ile yedekleme altyapısını oluşturan Migros, şimdi de tekilleştirme teknolojisine geçiş yaptı.

Proje Özeti

Türkiye’de modern  perakende sektörünün öncülüğünü yapan Migros, 56 yıldır sahip olduğu insan kaynağına olan güvenin yanı sıra, teknolojik gelişmelerin faydasını da müşterilerine yansıtmakta. BT’ye yaptığı yatırımlarla Migros, sektörde her zaman bir adım önde, yoluna devam ediyor. Bu yaklaşım kapsamında Migros, işlerinin en önemli parçası olan veri ve bilgilerinin saklanması ve korunmasında  birlikte çalıştığı GlassHouse  Türkiye ile sistemini Tekilleştirme Teknolojisi’ne taşıdı.

Neden bu proje ve GlassHouse?

“Yedekleme ortamımızı, kurduğumuz ilk günden beri GlassHouse Türkiye danışmanlığında ve GlassHouse ekibinin önerdiği çözümlerle güvence altında tutuyoruz. İhtiyaç duyduğumuz tüm destek ve hizmeti uzun yıllardır bize sağlayan GlassHouse ile bu kez de, yedekleme sistemimizi bu alanın en yeni teknolojisi olan Tekilleştirme Teknolojisi’ne taşıdık. Artık 200 kadar sanal sunucumuzun yedeğini en hızlı ve efektif şekilde disklere alabiliyoruz.“

Murat ÇelebiMigros Sistem Yönetimi , Müdür

Varolan Durum

Migros Veri Merkezi son yıllarda cok sayıda yeni Migros şubesinin de açılması ile büyük bir büyüme ve değişim içerisinde. Sürekli büyüyen Veri Merkezinin yedekleme ihtiyaçları da bu büyümeye paralel olarak arttı.

Yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye ile oluşturan Migros; sürekli değişen yedekleme ihtiyaçlarını gidermek için GlassHouse Türkiye ile bu kez de Tekilleştirme Projesi’ni hayata geçirdi.

Sağlanan Avantajlar

Migros, GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES Avamar çözümüyle yedekleme sistemini en yeni teknoloji olan Tekilleştirme Teknolojisine taşıdı. Migros’un bu proje ile sağladığı temel avantajlar şu şekildedir:

 • Yaklaşık 200 adet sanal sunucunun yedeği hızlı ve efektif bir şekilde alınmaya başlandı.
 • Herhangi bir sorun veya sıkıntı durumunda sanal sunucular eski hallerine döndürülebilecek bir yapıya kavuşturuldu.
 • Disk teknolojisine alınan yedeklerle veriler için çok daha güvenli bir yedekleme ortamı sağlandı.
 • Operasyonel verimlilik arttırıldı ve kontrol sağlandı.
 • Yedekleme ortamı merkezi ve güvenilir bir yapıya kavuşturuldu.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız