Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Omsan Lojistik Başarı Hikayesi

Omsan Lojistik Başarı Hikayesi

 
Omsan Lojistik

“GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeniden yapılandırdığımız yedekleme altyapımızla e-mail arşivleme ortamını DataDomain’e taşıyarak hem teybin getirdiği sorunlardan, hem de 70-80 saate varan yedekleme süresinden kurtulduk. Ayrıca Retention Lock lisanları ile DataDomain üzerindeki e-maillerin değişmezlik garantisini sağladık. Güvenilir ve sorun yaratmayan bir çözüme ulaşmanın rahatlığıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Omsan Lojistik

 

Şirket Adı:OMSAN Lojistik

 

Sektör:Lojistik

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES DataDomain

 

Sağlanan Avantajlar

  • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
  • Maksimum verimlilik
  • Disk teknolojisi kullanımı ile  güvenli yedekleme
  • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde hızlanma
  • Maliyetlerde düşüş

 

OMSAN Lojistik, GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilediği yedekleme altyapısıyla 70-80 saat süren e-mail arşiv yedekleme işlemini tamamen ortadan kaldırdı.

Proje Özeti

OYAK’ın iştiraki olarak 1978 yılında kurulan OMSAN Lojistik, 1250 personeliyle ulusal ve uluslararası ölçekte kapıdan kapıya kara, hava, deniz, demiryolu, intermodal, milk run taşımacılığı, depo ve antrepo yönetimi, bitmiş araç lojistiği, tehlikeli madde ve dökme yük taşımacılığı, ev-ofis lojistiği ve lojistik danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Sektörünün en güvenilir ve itibarlı şirketlerinden biri olan OMSAN Lojistik, yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye danışmanlığında Dell Technologies’in DataDomain çözümüyle yeniden oluşturdu.

Neden bu proje ve GlassHouse?

OMSAN Lojistik BT Ekibi, mevcut ortamda yedeklerini teybe alıyor ve e-mail arşiv yedekleme süreleri 70-80 saate ulaşıyordu. Operasyonun bu kadar uzun sürmesi aşırı zaman kaybına yol açıyor ve teyp ortamının güven vermeyen yapısı tedirginlik yaratıyordu. Sorunlarını ortadan kaldırmak için disk temelli, tekilleştirme özelliği olan, raid korumalı ve aynı zamanda e-maillerini değişmezlik garantisi ile saklayabilecekleri bir yedekleme ortamına ihtiyaç duyuyorlardı. Ekip olarak yaptıkları araştırmalar sonucunda  Dell Technologies DataDomain  çözümünü tercih ederek yeni nesil veri koruma dünyasına adım attılar.

Yenilenen yedekleme altyapılarıyla günlerce süren e-mail arşiv yedekleme işlemini tamamen ortadan kaldırdıklarını belirten OMSAN Lojistik Bilişim Teknolojileri Ekibi, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Verileri güvenli bir ortamda saklayabilecek ve DR’a otomatik replike edecek, uygun maliyetli, kolay yönetilebilir bir çözüm arayışı içerisindeydik. Tercih edeceğimiz çözümün mevcut yedekleme yazılımımız ile sorunsuz çalışması ve uzman bir ekip tarafından projelendirilmesi bizim için çok önemliydi. Dell Technologies’in de tavsiyesi doğrultusunda yedekleme altyapımızı GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilemeye karar verdik.”

Sağlanan Avantajlar

  • E-mail arşivlerinin yedekleme ihtiyacı ortadan kalktı,
  • E-maillerin değişmezlik garantisi ile saklanması sağlandı,
  • Kolay erişilebilir, güvenli bir yedekleme ortamı oluştu,
  • Disk teknolojisine geçişle maliyetler azaldı,
  • Felaket Kurtarma Merkezi aktif hale dönüştürüldü,

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları