Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Sigorta Sektörünün Dijitalleşmesinde Katalizör Etkisi: “Uçtan Uca Yönetilen BT Altyapı Hizmetleri”

Sigorta Sektörünün Dijitalleşmesinde Katalizör Etkisi: “Uçtan Uca Yönetilen BT Altyapı Hizmetleri”

Sigorta Sektörü inovasyon ve veriye dayalı yapısı ile müşteri odaklı yaklaşımlar geliştirmek ve rekabette farklılaşabilmek için çevik, esnek ve ölçeklendirilebilir bilişim altyapılarına ihtiyaç duyuyor. Tüm uç noktalar dahil bu gereksinimlerin bulut tabanlı ve tamamen yönetilen (as a service) yapıda karşılanması ise sigorta şirketlerine operasyonel yüklerden kurtulmak ve kendi iş süreçlerine odaklanmak için büyük fırsatlar sunuyor.

14 Nisan Çarşamba günü saat 10.00-12.00 arasında düzenlenen dijital etkinlik ile Sigorta Sektörü’nde uçtan uca yönetilen BT altyapı hizmetleri ve sunduğu avantajlar masaya yatırıldı.
 

Bulut Çağında Yönetilen Hizmetlerle Çevikliği Yakalamak

Eren Eser | Baş Analist | IDC

Dijitalleşmenin getirdiği yeni iş modelleri sigorta sektöründe ezber bozan bir değişim yaratıyor. CIO’lar ise bir yandan stratejik projelerin gerektirdiği iş gereksinimlerini karşılamaya çalışırken, geçmişten süregelen süreçleri için de operasyonel mükemmelliği her zaman sağlamak zorundalar. IDC Baş Analisti Eren Eser, bu zorlu ikilemde yönetilen hizmetlerin BT birimlerine sağladığı avantajları sektör verileriyle birlikte aktardı.

 

Yönetilen BT Altyapı Hizmetleri ile Operasyonel Yüklerden Arınmak

Alp Bağrıaçık | Genel Müdür | GlassHouse

GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık, sigorta sektörünün ihtiyaçlarına ve regülasyonlara tam uyumlu tasarlanmış veri merkezlerinden sunulan ve uçtan uca yönetilen BT hizmetlerinin sağladığı operasyonel ve finansal katma değerlerin neler olduğunu anlattı. Aynı zamanda GlassHouse’un bu alandaki yaklaşımlarını ve tecrübelerini de aktardı.


Açık Oturum: Sigorta Sektörünün Dijitalleşme İhtiyaçlarında Uçtan Uca Yönetilen BT Altyapı Hizmetlerinin Konumlandırılması

Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Danışmanı Alper Göğüş’ün moderatörlüğünde,
•    Sigorta sektöründe BT altyapı dönüşüm ve gelişim projelerinizi hayata geçirme aşamasında karşılaştığınız zorluklar neler?
•    Kurumunuzun yönetilen BT altyapılarına geçişle ilgili stratejisi nedir ve iş ortağı seçim kriterleriniz neler? (Mevcutta kullanıyorsanız, iş sürekliliğinize nasıl bir katkısı olduğunu düşünüyorsunuz?)
•    Uyum yasaları kapsamında buluta yaklaşımınız nedir ve firma olarak ne tür bulut hizmetlerinden fayda sağlıyorsunuz?

Başta olmak üzere ilgili pek çok sorunun cevapları sektörden uzman isimlerin katılımıyla değerlendirildi.

 
 
GlassHouse çözümleri ile ilgili sorularınızı bilgi@glasshouse.com.tr adresine e-posta atabilir, detaylı bilgi almak için +90 (850) 885 0175 no’lu Ücretsiz Danışma Hattımızı arayabilirsiniz.

 

Gelecek webinarlarımızla ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları