Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Depolama Sistemleri

Dell Technologies ürünleri ile Depolama İş Yüklerinde Verimi Arttırın

 


SC Veri Depolama Ailesi, yenilenmiş teknolojisiyle tüm yükleriniz için benzersiz bir depolama sistemi sunar. SC mimarisi gereği  tüm platformlarda ortak olan temel avantajlara sahiptir. İşletmenizin gereksinimlerini karşılamak için, performans ve fiyat seviyesi sağlamak için donanım açısından çeşitlendirilmiştir. Her SC ailesi ürünü diğer ürünlerle bütünleşiktir; böylece ihtiyaçlarınız değiştikçe disk ekleyerek büyüyebilir ya da dağınık yapıdaki sisteminizi tek bir yapıda konsolide edebilirsiniz.

Tüm iş yükleri için avantaj
SC veri depolama ailesi  iki farklı disk çekmecesi sunar.

 • SC Hybrid Array’ler, günümüzün önde gelen SSD’lerinin ve HDD’lerinin en iyi özelliklerini birleştirerek, farklı iş yükleriniz için uygun fiyatlar sunar.
 • Her işlemde garantili flaş performansı isteyen müşteriler için, SC All-Flash Array’ler, dahil tüm gelişmiş yazılımlarla birlikte EASY-TO-DEPLOY premium çözümü sunar.


Her iki kategori de, işinizi daha rekabetçi hale getirmek için performans, verimlilik ve ENTERPRISE-READY ÖZELLİKLERİ ve ENTEGRASYONLARIN doğru bir kombinasyonunu oluşturur.

Katmanlandırma
SC Serisi patentli Data Progression teknolojisi, mevcut etkinlik seviyesi ve iş yükü gereksinimlerine bağlı olarak verileri otomatik olarak en uygun sürücü türlerine ve en uygun RAID seviyesine sınıflandırır ve geçirir. Bu, daha az donanım ve daha uygun maliyetli donanım karışımıyla mükemmel flaş performansı elde etmenize yardımcı olur – ve ayrıca birçok manuel yönetim görevini otomatikleştirerek çabayı en aza indirir.

Detay Bilgi:
SC Serisi, otomatik katmanlamanın öncülerinden biridir ve hala en zengin özelliklere sahip olan ve daha az donanımla daha iyi flaş performansı ve daha az pahalı bir donanım karışımı elde etmenize yardımcı olan en güçlü özelliklere sahibiz.

Yeni başlayanlar için, farklı ortam türleri arasında çok granüler (alt LUN) bir temelde veri sıralayabiliriz. SC dizileri, kullanıcı erişim düzenleriyle ilgili meta verileri izler ve aynı anda performansı ve maliyet tasarrufunu optimize etmek için verilerinizi “doğru zamanda doğru yere” yerleştirmek için bu bilgiyi kullanın. Verilerin aktif kullanımı azaldıkça, daha düşük maliyetli sürücülere taşınır, veri aktif kullanımı artınca ise daha hızlı bir şekilde sürücülere taşınır .(512K – 2MB alt LUN “sayfa”).

Farklı türdeki flaşlar arasında katman oluşturma özelliğine dahi sahiptir- ve hangi yapılandırmayı seçerseniz seçin, bireysel hacimleri herhangi bir katmana “sabitleme” veya veri yerleşimini dinamik olarak yönetmemize izin verir.

SC dizileri ayrıca maliyetleri düşürmenize ve performansı artırmanıza yardımcı olmak için RAID’i dinamik olarak sunar.

Varsayılan olarak, tüm veriler RAID 10’da (tam yansıtma) Tier 1’e yazılır; bu, diziye girmenin en hızlı yoludur; Ancak, aynı zamanda en yoğun kapasite gerektiren yöntemlerden biridir. Bu nedenle, veriler yazıldıktan sonra, aynı sürücülerde yerinde RAID 5 veya 6’ya dönüştürür. “Parity RAID” seviyeleri sonraki okumalar için yüksek performans gösterir, ancak neredeyse % 50 kapasite tasarrufuna olanak sağlar ! Alt satır: RAID 5/6 yer tasarrufu ile size RAID 10 hızını veriyoruz. Hepsi otomatiktir, dolayısıyla RAID’i manuel olarak sağlama, RAID gruplarını önceden ayırma vb.
 

Önde gelen platform verimliliğine ek olarak (otomatik katmanlama, RAID katmanlama), SC dizileri de Akıllı Tekilleştirme ve Sıkıştırma ile en kapsamlı veri optimizasyonunu sunar:

 • Tüm flaş yapılandırmalarında SSD’ler
 • Karma konfigürasyonlarda SSD’ler ve HDD’ler


Rakiplerin aksine, bu, hibrit bir dizideki medya türleri arasında otomatik olarak sıralanan birimleri içerir.

 • Yapılandırmanız için veri tekilleştirme için en az 4 SSD bulunduğuna dikkat edin – ancak bir kez daha, hem SSD’lere hem de HDD’lere uygulanır.
 • Yalnızca HDD yapılandırmaları hala sıkıştırma kullanabilir.
 • Alt çizgi: Herhangi bir SC Serisi yapılandırmasının maliyetini düşürmek için veri azaltma kullanın.


SC Serisi’nde hangi hacimleri azaltmak istediğinizi seçersiniz ve SCOS, performans etkisini en aza indirirken tasarrufu en üst düzeye çıkarmak için bu birimdeki “doğru verileri” hedefler.

Sakladığınız veri türüne bağlı olarak, 10: 1 maliyet tasarrufu yaşayabilirsiniz – ve 4: 1 ve daha yüksek oranlar çok yaygındır.
 

Genişletilebilir Dinamik Havuz

 • Dinamik havuzların temel faydaları, daha hızlı yeniden inşa süreleridir ve minimum sürücü kriterleri yerine getirildiği sürece tek sürücüyü kullanarak havuzu genişletme yeteneğine sahiptir. Dinamik havuzlar için özel etkin yedekler gerekli değildir, çünkü havuzdaki tüm sürücülerden bir alanın etkin yedek olması için bir alan ayrılmıştır.
 • Dinamik bir havuz oluştururken, kullanıcının RAID türünü seçmesi gerekir ve sistem, sistemdeki sürücü sayısını temel alarak RAID genişliğini otomatik olarak doldurur. Kullanıcının RAID genişliğini seçmesi gerekiyorsa, bu yalnızca UEMCLI ile yapılabilir ve Unisphere üzerinden yapılamaz.
 • Dinamik havuzlar yalnızca tüm flaş yapılandırmalarında desteklenir ve karma yapılandırmalarda desteklenmez.
 • Dinamik havuzlar etkin yedek gerektirmez. Yeniden oluşturma işlemleri için dinamik havuzda ayrılan alan, hatalı bir sürücüyü yeniden oluşturmak için kullanılır. Boş alan tüketildikten sonra, tekrar doldurulmalıdır. Sistemin içinde bir yedek sürücü varsa ve arızalı sürücünün uygun bir yedek olarak kabul edilmesi durumunda, ayrılmış alanı doldurmak için dinamik havuz tarafından tüketilecektir. Yedek kurallarına ve etkin yedek matrisine göre uygun bir değiştirme mevcut değilse, arızalı sürücü değiştirildikten sonra dinamik havuz tarafından tüketilecektir.
  (Dinamik havuzlar, geleneksel havuzların aksine özel etkin yedekler gerektirmez. Sıcak yedek kapasite, havuzdaki tüm sürücülerden ayrılmıştır. Her sürücü türü için havuzdaki her 32 sürücü için 1 sürücü değerinde yedek kapasite ayrılmıştır.)
 • Eşit flaş kullanır
 • Performansı en üst düzeye çıkarır
 • Daha fazla esneklik sağlar
 • Verilerinizi daha güvenli hale getirmek için sürücüleri geleneksel RAID’den daha kolay ve daha hızlı yeniden oluşturun


Mimarlık Önemlidir gerçek bir aktif aktif mimarisidir

 • Dell Technologies Unity, her iki denetleyicinin de aktif olduğu ve IO’lara hizmet ettiği anlamına gelen çift aktif bir mimari kullanır, oysa blok cihazı Asimetrik Aktif / Aktif erişim kullanacaktır.
 • Çok çekirdekli optimize edilmiş teknoloji, sistemin her bir kontrol cihazından aynı anda sürücülere erişmesini sağlar.

 
Dell Technologies Unity
İş Yükü: Genel Amaçlı / Çok Protokollü

 • Maksimum Performans: 300K IOPS / 18GBps
 • Veri Verimliliği: Satır İçi Sıkıştırma, Anlık Görüntüler, İnce Düzenleme
 • Temel Özellik: Basitleştirilmiş ve Gerçekten Birleştirilmiş SAN ve NAS için tasarlandı
   
   

GlassHouse Depolama Sistemleri hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz? Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

Dell Technologies ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz?
Hemen Görüşelim
Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız | Çerez Politikamız