Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Yedekleme ve İş Sürekliliği Hizmeti

Veri Korumada Birinci Kural: Ölçeklenebilir ve uyarlanabilir teknolojilere yatırım yapın

Dünyada üretilen veri IDC araştırmalarına göre her sene %61 ile büyürken, verilerinden para kazanan şirketler her gün artarken, veri işletmeler için artık karlılık demek. Günümüzde veri koruma, iş sürekliliğini sağlama ve gerektiğinde korunan verileri geri getirebilme işletmeler için FAVÖK’lerini etkileyen operasyonlar.

Uluslararası araştırma kurumu Vanson Bourne’un 2200 BT yöneticisi arasında yaptığı araştırmaya göre BT yöneticilerinin %92’si işletmelerin ürettiği verinin potansiyel olarak işletmelerine ciro kazandırabileceği görüşünde. İşletmelerin %36’sı ise halihazırda verilerinden para kazanmaya başlamış durumdalar. Aynı 2200 BT yönetcisinin %41’i geçen 12 ayda en az bir kere sistem sorunları nedeni ile operasyonlarının etkilendiğini belirtirken, %28’i geçen 12 ay içerisinde en az bir kere veri kaybettiklerini belirttiler.

aaa

Aynı katılımcıların %63’ü gerektiği anda verilerini geri dönebileceklerinden %100 emin değiller ve %84’ü ellerindeki veri yedekliliği ve iş sürekliliği sitemlerinin gelecekte kendilerine yetmeyeceği görüşündeler.

Veri yedekliliği ve iş sürekliliği GlassHouse’un DNA’sının bir parçası. GlassHouse 2004’den veri yedekliliği ve iş sürekliliğine odaklı bir firma olarak kuruldu. Geçen yıllar içerisinde Türkiye’nin telekom şirketleri, bankaları, holdingleri, sanayi şirketleri ve devlet kurumlarının da arasında bulunduğu 250’nin üzerinde işletme ile veri yedekliliği ve iş sürekliliği projeleri yaptık. Bu projeler için Dell Technologies ile ortaklık yaparak pazarın lider yedekliliği ve iş sürekliliği portföyünü kullandık.

GlassHouse’un modelinde Dell Technologies ürünleri lokal destek ile beraber sunulur. GlassHouse lokal desteği müşterilerimizin veri yedekleme ve iş sürekliliği projelerinde Level 1 ve Level 2 desteği bizden alması ile başlar. Bir üreticiden farklı olarak GlassHouse desteğini sadece sattığı ürünlerin desteği ile sınırlamaz ve desteğini müşterinin uygulama katmanını da kapsayacak şekilde tasarlar.

Lokal desteğimizle gösterdiğimiz performansımız, Dell Technologies tarafından, kurulduğumuz tarihten itibaren istisnasız her sene ‘Yılın Veri Depolama ve Veri Yedekleme’ ödülü ile mükafatlandırıldı.

Her gün destek verdiğimiz yüzlerce müşterimiz, her sene yaptığımız düzinelerle veri taşıma operasyonu, Ankara ve İstanbul’daki yedek parça depolarımız ve geniş mühendis kadromuzla, Türkiye’nin veri koruma pazarının %65’ine servis veriyoruz. 2018 senesinden itibaren, Türkiye’de kazandığımız derin tecrübe ile bölgede de Veri Yedekliliği ve İş Sürekliliği Know-How’u ihracatına başladık.

TÜM RİSKLERİN BİLİNCİNDE OLMALARINA RAĞMEN, FİRMALAR MEVCUT VERİ KORUMA ÇÖZÜMLERİNE TAM GÜVENMİYOR.

aaa

Veri, pek çok firma için artık değerli bir varlık.

%92'si

Verinin potansiyel değerinin farkında.

%36'sı

Veriyi çok değerli buluyor ve şu anda paraya çevirmekte.

Ve bu sebeple veri koruma her zamankinden daha önemli.

Kesintinin Maliyeti!

%41'inin

Son 12 ayda yaşadağı planlanmamış sistem kesintisinin maliyeti : $527,000
Veri Kaybının Maliyeti!

%28'inin

Son 12 ayda yaşaığı veri kaybının maliyeti : $996,000

Data Protection & Backup Appliances

POWERPROTECT APPLIANCE
Flash disk seçenekleriyle yeni nesil Veri Koruma sistemi ile bugünden tanışın.
DATA DOMAIN
Yüksek tekilleştirme/sıkıştırma özelliği ile verilerinizi daha ekonomik saklayın, daha az bant genişliği ile replike edin, daha hızlı yedekleyin & daha hızlı dönün.
INTEGRATED DATA PROTECTION APPLIANCES
Hiperbütünleşik sistemlerin gücünden faydalanın. Tek bir sistem ile yedeklemeyi yapın, yedekleri saklayın ve replike edin.

Data Protection & Backup Software

POWERPROTECT Software
 

Dell Technologies PowerProtect Software yazılım tabanlı veri koruması, tekilleştirme özelliği, operasyonel çeviklik ve self servis sağlar.

PowerProtect ile veri sahipleri self servis özellikleri ile kendi kontrol ettikleri uygulamalardan direkt olarak veri yedekliliği ve veri geri dönüşlerini sağlayabilirler. Aynı zamanda en yüksek SLA’lerin bile sağlanabilmesi için gerekli yönetim araçlarını içinde barındırır.

PowerProtect tekilleştirme özelliği ile işletmelere tasarruf sağlar.

DATA PROTECTION SUITE
 

Dell Technologies Data Protection Suite iş yüklerinizin hibrit bulut ortamlarında yedeklenmesini sağlar.

Dell Technologies : PowerProtect

Dell Technologies ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz?
Hemen Görüşelim
Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız | Çerez Politikamız