Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

BirAPI Başarı Hikayesi

BirAPI Başarı Hikayesi


birAPI

 

M.Gökhan Can
Kurucu Ortak

 

Şirket Adı : BirAPI

 

Çözüm
GlassHouse Cloud
Infrastructure as a Service
Back-up as a Service
Disaster Recovery as a Service

GlassHouse, açık bankacılık sektöründe ihtiyaç duyulan altyapı ve veri güvenliği konularına BirAPI işbirliği ile öncülük edecek.

 

BirAPI'yi kısaca tanıtır mısınız?

BirAPI, finans kuruluşlarına Ödeme Hizmetleri Direktifleri 2 (PSD2) uyumu kapsamında ülkemiz Açık Bankacılık ekosistemini hızlandırmayı hedefliyor. Bununla birlikte BirAPI, açık rıza yönetimi, geliştirici portalı (kum havuzu), Api kapısı, tüm hesaplar tek bir yerde (tek yerden hesap yönetimi) ve kişisel bütçe yönetim aracı konularında çözümler sunuyor.

Bu projeyi hayata geçirirken ortaya çıkan ihtiyaçlar nelerdi? 

Start-up olarak yazılım geliştirme süreçlerinde esnek çalışma alanlarına ve butik hizmet anlayışına ihtiyaç duyuyorduk. Esneklik ve butik anlayışın yanı sıra regülasyonlara uyumluluk, bulunduğumuz sektör ve bizim için olmazsa olmazımızdı. Gerek güvenli altyapısı gerek çözüm odaklı ve pozitif yaklaşımıyla bu yolculukta bizimle yürüyecek bir iş ortağı arama kararı aldık.

GlassHouse ile çalışmanın BirAPI'ye ne gibi katkı ve yararı oldu?

GlassHouse'dan aldığımız hizmetler sayesinde platformumuzun performansı ile ilgili hiçbir endişemiz yok. Ayrıca veri yedekliğinin sağlanması ve kesintisiz erişim, BT ihtiyaçlarımızın karşılanması konusunda bizi güvende hissettiriyor. Bu yapıyı öz kaynaklarımızla yatırım yaparak devreye almak isteseydik; server/storage/network ürünleri gibi donanımları tedarik etmemiz, on binlerce dolara varan ciddi bir yatırım yapmamız gerekiyordu. Bunun yanı sıra bu donanımların üzerinde çalışacak yazılımlara, lisanslara ve bu sistemin yönetimi için personele ihtiyaç duyacaktık. Denetimlere uygunluk için sertifika başvuruları yapacak, kontrollere girecektik. Bu da aylara varan uzun bir zaman, insan kaynağı ve binlerce dolarlık altyapı yatırımı yapmak anlamına geliyordu. GlassHouse Cloud ile 24 saatten kısa bir sürede işletmemizin ihtiyacı olan bütün altyapıya ve regülasyonlara sahip olduk. GlassHouse Cloud ile kullandığımız kadar ödüyor, proje ölçeğinde planlı bir şekilde büyüyoruz. Bu durum bize hem maliyet avantajı hem de operasyonel süreçlerde artı sağlıyor.

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız