Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Morhipo Başarı Hikayesi

Morhipo Başarı Hikayesi

 
mehmet çınar

“Kritik veritabanı yedeklenmesi operasyonlarını GlassHouse Türkiye ekibine teslim etmiş olmaktan çok memnunuz. Bizim yerimize tüm işlemleri takip ediyor ve günlük olarak raporluyorlar, bu bizim için çok önemli bir destek.”

Mehmet Altan ÇINAR
Bilgi Teknolojileri Müdürü

 

Şirket Adı:morhipo.com

 

Sektör:E-Ticaret

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES Networker
DELL TECHNOLOGIES DataDomain

 

Sağlanan Avantajlar

  • Kritik veritabanı yedeklemesi operasyonu profesyonel bir ekibe teslim
  • Günlük raporlama
  • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde kısalma

 

Morhipo’nun kritik veritabanı yedekleme operasyonunu GlassHouse Türkiye yönetiyor.

Proje Özeti

Türkiye’de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com,  Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90’a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. “Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışıyla üyelerine güvenli bir alışveriş keyfi yaşatan morhipo.com, sundukları hizmetin kalitesinin en önemli ayağının teknolojik altyapıdan kaynaklandığının bilinciyle yeni nesil teknolojileri de yakından takip ediyor. Bu kapsamda GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’in Networker ve DataDomain çözümlerini kullanarak kritik veritabanı sunucusu yedekleme operasyonlarını GlassHouse Türkiye ekibi ile yönetiyor.

Neden bu proje ve GlassHouse?

Morhipo BT ekibi, şirketin internet üzerindeki online satış portalı morhipo.com web sitesinin her zaman ayakta ve online olması ve kriz anında minimum data kaybı ile hızlı bir şekilde sistemi ayağa kaldıracak bir çözüm arayışına girdi. Özellikle SQL yedeklerini 15 dakikada bir düzenli olarak kaydedecek bir teknolojiye de ihtiyaç duyuyorlardı.

Alanında uzman bir ekibin desteğiyle yedekleme ortamını yenilemek ve en önemlisi yönetimini de bu ekibe teslim etmek isteyerek yola çıktıklarını belirten Morhipo Bilgi Teknolojileri Müdürü Mehmet Altan Çınar, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Güvenilir bir iş ortağının desteğiyle doğru çalışan bir yedekleme ortamına sahip olmak istedik ve karşımıza GlassHouse Türkiye çıktı. Kendilerinin danışmanlığında kritik veritabanı uygulamalarımızı DELL TECHNOLOGIES’in çözümlerini kullanarak yeniden oluşturduk ve tüm yedekleme operasyonumuzun kontrolünü bu tecrübeli ekibe bıraktık. İşimizin en önemli kısmının uzman bir ekip tarafından yürütülüyor olmasından son derece mutluyuz.”

Sağlanan Avantajlar

  • Yedekleme operasyonu profesyonel bir ekip tarafından yürütülüyor,
  • Her 15 dakikada bir kritik veritabanları yedekleniyor,
  • DELL TECHNOLOGIES teknolojileri ile hızlı yedekleme ve geri dönüş garantisi sağlanıyor.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları