Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

Beymen Başarı Hikayesi

Beymen Başarı Hikayesi

 
beymen

"GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES'nin Avamar çözümünü kullanarak yedeklerimizi güvenli bir ortamda saklıyor ve kolaylıkla erişebiliyoruz. Proje sonrasında da konusunda uzman bir ekipten destek almak bizi fazlasıyla memnun ediyor."

Arif KULA
Beymen Bilgi Sistemleri Müdürü

 

Şirket Adı: BEYMEN

 

Sektör: Moda

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES Avamar

 

Sağlanan Avantajlar

  • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
  • Maksimum verimlilik
  • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
  • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
  • Maliyetlerde düşüş

 

MODA SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI BEYMEN, GLASSHOUSE TÜRKİYE DANIŞMANLIĞINDA YEDEKELME ALTYAPISINI YENİDEN OLUŞTURDU. BEYMEN EKİBİ UYGUN MALİYETLİ VE TAMAMEN GÜVENLİ YENİ YEDEKLEME ALTYAPISIYLA VERİLERİNE DAHA HIZLI VE KOLAY ULAŞARAK KESİNTİSİZ İŞ SÜREKLİLİĞİ SAĞLIYOR.

 

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 70'in üzerinde ülkede 150 bini aşkın çalışanıyla, 75 milyon müşterisine 1960'lı yıllarda Şişli'de ilk mağazasını açan Beymen, günümüzde ülke çapında yer alan 26 mağazasıyla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Yaratıcı düşünce gücünün, üstün kaliteyle birleştirilerek sunulduğu Beymen imzalı koleksiyonların yanı sıra yüzlerce dünya markasını da tüm Türkiye'nin beğenisine sunan Beymen, GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES'nin yedekleme ve tekilleştirme teknolojisi çözümleriyle yedekleme altyapısını yeniden oluşturdu.

NEDEN GLASSHOUSE TÜRKİYE ?

Beymen BT ekibi, mevcut yedekleme ortamlarında yaşanan sorunlarla ilgili destek alma konusunda sıkıntılar yaşıyordu. Ayrıca altyapılarını son zamanların en dikkat çeken tekilleştirme teknolojileri ile güncelleyerek yedekleme sürelerini kısaltmayı ve kolay ulaşılabilir yedekler alabilmeyi arzu ediyorlardı. Bu doğrultuda GlassHouse Türkiye ekibinin önerdiği ve hem performansı hem de Türkiye'deki yaygınlığından çok etkilendiği DELL TECHNOLOGIES'nin Avamar çözümünü kullanmaya karar verdi.

Yedekleme ortamının şirketlerin BT altyapılarının son kalesi olduğunu belirterek sistemin önemini dile getiren Beymen Bilgi Sistemleri Müdürü Arif Kula, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:
 

"BT altyapılarının en önemli ayağı olan yedekleme sistemlerinin her zaman kolay yönetilebilir ve her hangi bir sorun yaşanması halinde en kısa sürede veri dönüşünü destekler yapıda olması gerekir. Bu kapsamda yaşadığımız sıkıntıları göz önünde bulundurarak hızlı yedek alabilen ve kısa sürede erişilebilen tamamen güvenli bir yedekleme ortamı oluşturmayı hedefledik. Aynı zamanda oluşturacağımız yeni yedekleme altyapısınının maliyetlerinin de bu iş için ayırdığımız bütçeyi aşmaması bizim için önemliydi.

İhtiyaçlarımız doğrultusunda yaptığımız araştırmalar sonucu en doğru tercihin GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme sistemizi yenilemek olduğunu gördük. GlassHouse Türkiye’nin önerisiyle DELL TECHNOLOGIES’nin Avamar çözümünü kullanmaya başladık, tamamen güvenli ve kesintisiz iş sürekliliği sağlayan bir yedekleme ortamına kavuştuk.”

 

Sağlanan Avantajlar

  • Yedekleme süreleri çok kısaldı,
  • Kolay erişilebilir, güvenli bir yedekleme ortamı oluştu,
  • Disk teknolojisine geçişle maliyetler azaldı,
  • Felaket Kurtarma Merkezi (Ankara) aktif hale dönüştürüldü,
  • Yedeklemede sorunsuz bir ortam ve kesintisiz iş sürekliliği sağlandı.

 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız