Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

IPS as a Service

BT altyapınızda gerçekleşen tüm anomalileri anında saptayın, sinsi tehditleri henüz harekete geçemeden engelleyin, BT altyapınızın bağışıklık sistemini güçlendirin!

GlassHouse IPS as a Service, (Yönetilen IPS Hizmeti) siber saldırıları tespit edip engellenmesini sağlayan ve yönetimi tamamen GlassHouse teknik profesyonelleri tarafından gerçekleştirilen yeni nesil tehdit istihbarat ve güvenlik hizmetidir. Uygulama ve hizmetlerinizde kesintiler yaratan, sanal ya da fiziksel makinelerinizin kontrolünü ele almaya çalışan siber saldırılara karşı güvenlik altyapınızı her an tetikte tutar.

GlassHouse IPS as a Service 13.000'den fazla IPS imzasını kapsar. Servis, sürekli güncellenen tehdit kütüphanesini temel alarak ağ trafiğini tarar ve otomatik müdahaleler ile firewall katmanını aşmayı başaran siber saldırıları tespit edip, engeller.

GlassHouse IPS as a Service, çok katmanlı bir yaklaşım ile uygulama ve yazılımlarınızdaki sıfırıncı gün güvenlik açıkları (zero-day) ve APT (Advanced Persistent Threat) gibi zafiyetleri tespit ederek altyapınızı, zararlı yazılım (malware), Solucan (worm), Casus yazılım (spyware), Arka kapı Truva Atı (back-door Trojan), veri sızıntısı (data leakage), kaba kuvvet (brute force) saldırıları, cracking, protokol saldırıları, scanning/probing, botnet ve diğer web tehditlerine karşı korur.

Yönetimi tamamen GlassHouse ekibi tarafından sağlanmak üzere, tercihinize göre donanım ya da yazılım tabanlı sağlanan GlassHouse IPS as a Service hizmeti ile tehditleri kural, imza ve kullanıcı davranış analizi tabanlı profil bazlı olarak tespit edip engelleyebilirsiniz.

Neden GlassHouse IPS as a Service?

  • GlassHouse Cloud çözümleri BT takımının yoğunluğunu azaltarak BT organizasyonunun BT altyapısı yerine, şirketin ana faaliyet alanını desteklemeye odaklanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda GlassHouse Cloud servisleri CAPEX bütçenizi BT altyapısı satın almak yerine, ana faaliyet alanınıza yatırım yapmak için kullanmanızı sağlar.
  • GlassHouse IPS as a Service, kurumlara gelişmiş güvenlik yönetimi için uygun maliyetli, ölçeklenebilir, verimli bir çözüm sağlar; tüm GlassHouse Cloud hizmetleri ile kolay, hızlı ve tam entegrasyon sunar.
  • GlassHouse IPS as a Service, endüstrinin en gelişmiş yazılım ve donanımları ile oluşturulmuştur:
    • Denetim talepleriniz otomatik olarak ölçeklenir ve hiçbir zaman sistem kaynaklarınızın kapasitesi tükenmez.
    • Sürekli güncellenen kapsamlı tehdit kütüphanesi (13,000+ imza kütüphanesi) ile tehditlerle gerçek zamanlı bir şekilde müdahale etmenize destek olur

Security as a Service Hizmetlerimiz

GlassHouse IPS as a Service hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz? Formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

GlassHouse IPS as a Service hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Hemen Görüşelim
Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız | Çerez Politikamız