Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

BKM Başarı Hikayesi

BKM Başarı Hikayesi

 
bkm-logo-300x225

“GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’nin DataDomain ve SourceOne çözümleriyle yenilediğimiz yedekleme sistemimizle artık çalışmak çok daha kolay. Disklere kaydettiğimiz yedeklerimize artık istediğimiz her an rahatlıkla ulaşabiliyor; bunları çok güvenli bir ortamda saklayabiliyoruz.”

Şirket Adı:BANKALARARASI KART MERKEZİ

 

Sektör:Bankacılık

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES DataDomain
DELL TECHNOLOGIES SourceOne

 

Sağlanan Avantajlar

 • Disk teknolojisi kullanımı ile daha güvenli yedekleme
 • Maksimum verimlilik ve güvenlik
 • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
 • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde yüksek oranda azalma
 • Maliyetlerde düşüş

 

Verimli operasyonları ve yüksek işlem hacmiyle dünyada alanında örnek gösterilen Bankalararası Kart Merkezi (BKM), yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeniden oluşturdu. BKM ekibi yeni yedekleme altyapısıyla verilerinin daha güvenli ve hızlı ulaşılabilir bir ortamda olmasının rahatlığıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Proje Özeti
Ödemeler sektöründe nakitsiz bir dünyaya geçişe öncülük eden Bankalararası Kart Merkezi (BKM) nakit kullanımı gerekmeksizin her türlü ödemeyi veya para transferini sağlayan veya destekleyen sistem, platform ve altyapıların oluşturulması ve işletilmesi konusunda hizmet vermektedir.

Güçlü teknik donanımı, altyapısı ve insan kaynaklarıyla özel sektör, kamu ve bireylere ödeme sistemleri konusunda en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan BKM, GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’nin yedekleme ve tekilleştirme  teknolojisi çözümleriyle yedekleme altyapısını yeniden oluşturdu.

Neden bu proje ve GlassHouse?

BKM BT ekibi,  kullandıkları yedekleme sisteminin kasetlerinin Olağanüstü Durum Merkezi’ne belirli aralıklarla taşınması ile ilgili operasyon güçlüğü yaşıyordu ve kriz anında yedeklere doğru şekilde ulaşılıp ulaşılamayacağı konusunda BT ekibinin  tereddütleri vardı. Ayrıca sahip oldukları çok sayıda e-postanın arşivlenmesini ve kolay ulaşılabilir şekilde uzun süreli olarak saklanmasını istiyorlardı. BKM ekibi, bu doğrultuda GlassHouse Türkiye ekibinin önerdiği ve hem performansı hem de Türkiye’deki yaygınlığından ciddi şekilde etkilendiği DELL TECHNOLOGIES’nin Datadomain ve SourceOne çözümlerini kullanmaya karar verdi.

BKM ekibi kendileri için çok önemli olan bu projeye büyük bir titizlikle çalıştıklarını belirterek süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Hızlı yedek alabilecek, geri dönüşleri en kısa sürede yapabilecek ve verileri tamamen güvenli bir ortamda saklayabilecek bir sistem oluşturmayı hedefliyorduk. Aynı zamanda e-posta sayılarımızın fazla olması arşivleme konusunda ciddi sorunlar yaşamamıza neden oluyordu.

Bu kapsamda yaptığımız araştırmalarda en doğru tercihin DELL TECHNOLOGIES ürünleri olacağını gördük. GlassHouse Türkiye’nin DELL TECHNOLOGIES’nin en önemli BRS partneri olması, alanında deneyimli bir ekiple hizmet vermesi ve önemli referanslara sahip olması bu projede kendileriyle çalışmaya karar vermemizde etkili oldu.”

Proje ile sağlanan avantajlar

GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeni bir yedekleme ortamı oluşturan BKM, tekilleştirme teknolojisinin de uygulandığı projeyle şu önemli avantajlara sahip oldu:

 • Yedekleme süreleri çok kısaldı.
 • Exchange sunucusu eposta bazında (item) yedeklenmeye ve geri dönülebilmeye başladı.
 • Veri kaybetme ve yedekten geri dönememe riski azaldı.
 • Manuel işlemlere gerek kalmadı, kartuş ve operasyon maliyetleri azaldı.
 • Felaket Yönetimi lokasyonunu aktif hale dönüştürüldü.
 • Yedeklemede sorunsuz bir ortam ve kesintisiz iş sürekliliği sağlandı.

 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları