Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

E-Kart Başarı Hikayesi

E-Kart Başarı Hikayesi

 
Şenol Sağlam

“Aradan insanı ve kişisel hataları çıkartıp, yedekleme ortalarımızı istediğimiz şekilde otomatik ve sorunsuz şekilde çalışır hale getirdik.”

Şenol Sağlam
Teknik Projeler ve Bilgi Teknolojileri
Müdürü

 

Şirket Adı:E-kart

 

Sektör:Akıllı Kart Üretimi ve Kişiselleştirmesi

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES Avamar

 

Sağlanan Avantajlar

 • Profesyonel yedekleme yazılımı
 • Maliyet etkin çözüm
 • Otomatik ve hızlı yedekleme
 • Basit yönetim
 • Profesyonel destek

 

E-Kart yedeklerini, GlassHouse Türkiye danışmanlığında, DELL TECHNOLOGIES Avamar çözümü ile hızlı ve otomatik olarak alıyor.

Proje Özeti

Müşterilerinin mevcut ve gelecekteki gereksinimlerini karşılamak amacı ile bilgiye ve yüksek teknolojiye dayalı özgün ürün ve hizmetler sunan E-Kart, yürüttüğü tüm faaliyetlerinde müşteri memnuniyetini ve ülkeye katma değer sağlamayı vizyon edinmiş bir firmadır.

E-Kart ekibi, GlassHouse Türkiye danışmanlığında, DELL TECHNOLOGIES Avamar çözümünü kullanarak yedekleme ortamlarını stabil hale getirdi ve iş sürekliliğini sağlamış oldu.

Neden bu proje ve GlassHouse?

E-Kart ortamında yedekler manuel alınıyordu. Bu operasyon insan gücü anlamında çok fazla kaynak ayırılmasına ve dolayısıyla sıkıntı yaşanmasına neden oluyordu. İşleme zaman ayırılamadığı durumlarda yedek alınamadığı zamanlar da oluyordu. Profesyonel ve otomatik bir yedekleme yazılımına ihtiyaç duyuldu. Bu ihtiyaçları göz önünde bulunduran E-Kart Teknik ekibi, DELL TECHNOLOGIES Avamar’da karar kıldı.

Konuyla ilgili E-Kart Teknik Projeler ve Bilgi Teknolojileri Müdürü Şenol Sağlam, aşağıdaki bilgileri verdi:

“Yedekleme operasyonunun otomatik hale getirilmesi, insan gücü ihtiyacını ve yedeklerin insana bağımlılığını ortadan kaldırmak bizim için çok önemliydi. Bu yüzden profesyonel bir yedekleme yazılımına ihtiyaç duyduk. Bizim için bilinen ve lider bir marka ile çalışmak istedik. Ayrıca kurulumdan sonra da güvenilir bir firmadan destek almak istedik. Fiyatının uygun olması da bizim için belirleyici etken oldu. Birçok firma ile görüştük ve bizim için en uygun çözümü GlassHouse Türkiye ile birlikte oluşturduk. Uzun yıllardır DELL TECHNOLOGIES Avamar ve GlassHouse Türkiye ile yakın çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda doğru karar verdiğimizi görüyoruz.”

Sağlanan Avantajlar

 • Profesyonel ve otomatik bir yedekleme ortamı kuruldu.
 • Maliyet etkin bir çözüm satın alındı.
 • İş sürekliliği sağlandı.
 • Sorunsuz ve stabil çalışan bir ortam kuruldu.
 • İnsan gücü ihtiyacı büyük oranda ortadan kalmış oldu.
 • Profestonel destek hizmeti.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız