Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

SOCAR Türkiye Başarı Hikayesi

SOCAR Türkiye Başarı Hikayesi

 
SOCAR

“Özellikle yedekleme sürelerinde gördüğümüz ciddi düşüş bizi fazlasıyla şaşırttı. Veri kaybı riskinin de ortadan kalkmasıyla güvenilir bir yedekleme ortamına sahip olduk. GlassHouse Türkiye ekibinin uzman tavsiyelerinden faydalanmaya devam ediyoruz.”

 

Şirket Adı:SOCAR Türkiye

 

Sektör:Enerji

 

Çözüm
DELL TECHNOLOGIES Networker
DELL TECHNOLOGIES DataDomain

 

Sağlanan Avantajlar

 • Disk teknolojisi kullanımı ile  güvenli yedekleme
 • Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı
 • Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde hızlanma
 • Maliyetlerde düşüş
 • Maksimum verimlilik

 

“Ewe Turkey Holding ile  başlayan GlassHouse, firmanın 2019 yılında, SOCAR tarafından satın alınmasıyla da birlikte çalışmaya devam etti. Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı konumunda bulunan SOCAR, Alman enerji şirketi EWE AG’nin Türkiye operasyonlarını yürüten EWE Türkiye Holding ve grup şirketlerini 2019 tarihinde satın almıştı.

SOCAR TÜRKİYE

Dünyanın en köklü petrol ve doğalgaz şirketlerinden biri olan Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın Türkiye’deki iştiraki SOCAR Turkey Enerji A.Ş (SOCAR Türkiye) 2008 yılında Petkim’in yüzde 51 hissesini Özelleştirme İdaresi’nden satın alarak faaliyetlerine başladı.

Tamamlandığında 19,5 milyar dolara ulaşacak dev projelerini peş peşe hayata geçiren SOCAR Türkiye’nin çatısı altında Petkim, TANAP, STAR Rafineri, SOCAR Terminal, Petkim RES, Bursagaz, Kayserigaz, Enervis, SOCAR Enerji Ticaret, Millenicom, SOCAR Ticaret ve SOCAR Depolama gibi her biri kendi alanında öncü şirketler bulunuyor.

Proje Özeti

Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz ve Kayserigaz’ı Ewe Turkey Holding den satın alan SOCAR Türkiye Teknolojik altyapısına yaptığı yatırımlarla da büyümesini destekleyerek yedekleme ortamını GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeniledi.

Neden bu proje ve GlassHouse?

SOCAR Türkiye BT ekibi, holding bünyesinde bulunan tüm firmaların ortak bir IT yapısına kavuşması için önemli bir adım atarak öncelikle dağıtık yedekleme altyapısını merkezileştirme kararı aldı. GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’nin Networker ve DataDomain çözümlerini kullanarak yedekleme ortamını yeniden yapılandıran Sokar Türkiye

Neden bu proje ve GlassHouse?

Sokar Türkiye BT ekibi, holding bünyesinde bulunan tüm firmaların ortak bir IT yapısına kavuşması için önemli bir adım atarak öncelikle dağıtık yedekleme altyapısını merkezileştirme kararı aldı. GlassHouse Türkiye danışmanlığında DELL TECHNOLOGIES’nin Networker ve DataDomain çözümlerini kullanarak yedekleme ortamını yeniden yapılandıran Socar Türkiye  güvenilir ve merkezi bir yedekleme ortamına sahip oldu.

Sağlanan Avantajlar

 • Merkezi bir yedekleme ortamına geçildi,
 • Kolay yönetilebilir bir yedekleme ortamı oluşturuldu,
 • Yedekleme ve geri dönüş süreleri kısaldı,
 • Veri kaybı riski ortadan kalktı,
 • Yedekleme ortamındaki hata oranı azaldı,
 • Maliyetler düştü.

GLASSHOUSE Türkiye Hakkında

Glasshouse Türkiye;  finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çözümlerinde DELL TECHNOLOGIES teknolojisini kullanan GlassHouse Türkiye, yetkin teknik kadrosu ve yüksek iş hacmiyle DELL TECHNOLOGIES’nin en üst seviye iş ortağı statüsü olan Velocity Signature Solution Center Partner konumuyla birlikte BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağıdır.


 

Bu ya da diğer projelerimizle ilgili detay bilgi almak ister misiniz? Sizi arayalım!

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız