Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.

GlassHouse, Türkiye'deki ilk Hosted Rancher Merkezi oldu

GlassHouse, Türkiye'deki ilk Hosted Rancher Merkezi oldu


 

Türkiye'nin öncü yönetilen bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, iş birlikleri ile hizmet ağını her geçen gün geliştiriyor. Dünyanın lider kubernetes dağıtıcısı Rancher ile Platinum Partner sözleşmesi imzalayan GlassHouse, Türkiye'deki ilk Hosted Rancher Merkezi oldu. GlassHouse bu iş birliği ile işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini esnek ve modern altyapılar sayesinde hızlandıracak.  

Türkiye'nin öncü yönetilen bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, konteyner uygulamalarının dağıtımı, ölçeklendirilmesi ve yönetimi için kullanılan Rancher ile iş birliğine başladı. Rancher ile Platinum Partner anlaşmasını imzalayan GlassHouse, Hosted Rancher'ı GlassHouse Cloud üzerine konumlandırarak, müşterilerinin kubernetes iş yüklerini herhangi bir yatırım gerektirmeksizin GlassHouse Cloud üzerinde Container as a Service modeliyle kurgulayacak. Böylece işletmeleri geleneksel veri merkezlerinin hantallığından kurtararak, hızlı ve güvenilir çözümler sunacak.

"Hızlı, esnek, güvenli ve tasarruflu bulut tabanlı bir konteyner deneyimi sunuyoruz"

Yapılan iş birliğiyle ilgili görüşlerini bildiren GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık, "Gartner, 2019 yılında yüzde 35 olan konteyner kullanımının, 2025 yılında yüzde 85'e ulaşacağını tahmin ediyor. Aynı rapor, konteyner yönetimi gelirlerinin üç kat artacağını öngörüyor. Bu rakamlardan da yola çıkarak Rancher Platinum Partner sözleşmemizle, işletmelerin gelecekte bir zorunluluğa dönüşecek yatırımlarını şimdiden gerçekleştiriyoruz. İşletmelerin herhangi bir yatırım yapmalarına gerek kalmadan tüm verilerini GlassHouse Cloud üzerinden Rancher konteynerlerine alıyoruz. Bu sayede işletmeleri yüzbinlerce dolarlık altyapı yatırımından kurtararak son derece hızlı, esnek, güvenli ve tasarruflu bir şekilde bulut tabanlı konteyner hizmeti deneyimi sunuyoruz" dedi.

"Dünyada birkaç hizmet sağlayıcısının yer aldığı listeye girmeyi başardık"

Sözleşmeyle birlikte Türkiye'deki ilk Hosted Rancher Merkezi olduklarının da altını çizen Bağrıaçık, "Rancher Platinum Partner sözleşmesi, müşterilerin konteyner yönetimine hızlı çözümler sunmak için konteyner yönetiminde uzmanlaşmış kuruluşlarla fırsatlar yaratmak için tasarlanan bir program. Bu program Rancher teknolojisini dağıtmak ve çalıştırmak için gerekli beceri, deneyim ve bilgiye sahip olduğumuzu gösteriyor. GlassHouse olarak teknoloji ve hizmetlerimizle dünyadaki birkaç hizmet sağlayıcının yer aldığı partner listesine girmeyi başardık ve müşterilerimize üretici desteği vereceğiz" dedi.

Bağrıaçık sözlerine şöyle devam etti: "Uygulamalardaki değişiklikler ve de özellikle web teknolojilerinin daha da öne çıkmasıyla, birden fazla katmanlı uygulamaların yetersiz kalması ile ortaya çıkan ve en yeni uygulama mimarisi dediğimiz mikro servisler bir süredir BT ekiplerinin gündeminde. Bilişim teknolojilerindeki bu transformasyona uyum sağlayan öncü firmaların en büyük sorunu ise eski altyapıların bu modeli destekleyecek esnekliği sağlayamamalarıydı. Haftalık, günlük, dakikalık altyapı ihtiyaçlarını ölçeklendirmesi gereken bu ekiplere tam destek olabilmek için bu iş birliğini gerçekleştirdik. Bu iş birliğiyle amacımız, uygulama modernizasyon projeleri yapan müşterilerimize, altyapı, güvenlik ve yönetim operasyonlarını dert etmeden ihtiyaçlarına göre esnek bir şekilde kaynak planlaması yapabilmeleri konusunda destek olmaktır. Hizmet verdiğimiz işletmelerin dijital dönüşümlerini geleceğin teknolojileri ile hızlandırmak; verimlilik, maliyet ve zaman kaygısı olmadan asıl işlerine odaklanabilmelerini sağlamaktır."

"Tüm modern BT ekiplerini bu yeni teknolojiye uyuma davet ediyorum"

Teknolojide öncü olmak, pandemi döneminde öngörülemeyen BT yatırımlarının önüne geçmek isteyen tüm BT ekiplerinin Rancher ile güçlendirilen Container as a Service hizmetini değerlendirmeye davet ettiğini belirten Bağrıaçık, "GlassHouse Container as a Service hizmetimizi, DELL Cloud Service Provider olarak İstanbul ve Ankara'da kurduğumuz yedekli bulut ortamımızın üzerinde sunuyoruz. Türkiye'deki ilk hosted Rancher Merkezi olarak geliştirdiğimiz orkestrasyon altyapısı, yetkin ekibimiz ve ekosistemimizle sağlıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Teknolojide öncü olmak isteyen ve pandemi döneminde öngörülemeyen BT yatırımlarının önüne geçmek isteyen tüm modern BT ekiplerini, bu yeni teknolojiye uyuma ve güçlendirdiğimiz CaaS hizmetimizi değerlendirmeye davet ediyorum. İşletmelere avantajının yanı sıra GlassHouse, küresel iş birliklerimizi 2021'de de etkin bir şekilde artırarak büyümemizi hızlandıracağız" şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Detaylı bilgi almak için sizi aramamızı ister misiniz?

Bilgi Merkezi İçerikleri

Blog Yazıları

Bu site; deneyiminize yardımcı olmak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanır. Daha fazlasını öğrenmek için: Gizlilik Politikamız